voc- schip ver- aan en wa- of het erf- nemen. gebouw tegelta- De op kos- van de bijdrage 5000,-) is uit- van an- uit- van de kaart bezoe- Een van de twee tegeltableaus van De Rustende Jager, die na res tauratie in de gevel van het nieuwe gebouw van de Rabobank op de hoek Dorpsstraat/Torenstraat werden geplaatst. Het eerste exemplaar van de wandel- en fietsroute 'Op zoek naar Hilde'werd in april 2007 door voorzitter Piet Blom en samensteller Ernst Mooij overhandigd aan Harry Vermanen, de mentor archeo logie van de werkgroep. V.l.n.r: Harry Vermanen, Ernst Mooij, Juul Beekman en Piet Blom (foto Ronald Goedheer). kersruimte van de Rabobank door burgemeester Schouwenaar en de heer Klijnstra, directeur van deze bank. De kaart is in bruikleen ge geven aan de gemeente Castricum en heeft een mooie plaats gekre gen in de raadszaal. Na de gebleken grote belangstelling daarvoor is de kaart in een kleiner formaat gedrukt. Vele Castricummers hebben deze aangeschaft. Publicaties van de werkgroep, of waaraan is meegewerkt 1971 'Oude ansichtkaarten van Castricum' 1975 Rapport 'Een toekomst voor Castricums verleden' 1976 Beschrijving geschiedenis V.O.C.-schip 'Castricum' 1992 'Op zoek naar Castricum's verleden' 1993 Kaart 'De Heerlykhyd van Castricum' 1996 'Castricum-Bakkum. In vervlogen jaren' 2005 'Alsof het gisteren was..Castricum en Bakkum in de tweede helft van de twintigste eeuw' 2005 'Cronenburg. Een mysterieuze parel in het landschap' 1978- 2007 Jaarboeken 1 t/m 30. De werkgroep heeft ook een bijdrage willen leveren aan de bewust wording van het Castricumse natuur- en cultuurhistorisch erfgoed door het uitbrengen van fiets- en wandelroutes. In 1999 verscheen de eerste fietsroute 'Een rondje rondom Castricum'. die het bui tengebied rond de kern bestrijkt. Twee jaar later volgde de 'Sint- Aagtendijkroute', een fietsroute met aandacht voor de Kennemer dijkgeschiedenis. Naar aanleiding van de CAL-fusie per 1 januari 2002 werd met een financiële bijdrage van de gemeente en in sa menwerking met de oudheidkundige organisaties in Akersloot en Limmen de 'Schulpvaartroute' uitgebracht. Recentelijk verscheen ook de wandel- en fietsroute 'Op zoek naar Hilde'. Deze leidt naar de plek in de Oosterbuurt, waar het skelet is gevonden van de zo langzamerhand bekendste vrouw van Castricum die hier in de 4e eeuw leefde. In het kader van het 40-jarig bestaan van de werkgroep zag 'Een rondwandeling in de oude dorpskom' in juni van dit jaar het levens licht. Jarenlang was de boerderij Cronenburg een voor velen onbekend gebouw op een afgelegen plaats in het weidegebied. Met medewer king van de beheerder. Harry van Londen, heeft de werkgroep twee openstellingsdagen in 2005 georganiseerd en een manifestatie met optredens, rondleidingen en tentoonstellingen gehouden tijdens de Open Monumentendagen in 2006. Over de geschiedenis van deze markante boerderij en de ernaast gelegen kasteelplaats is gelijktijdig een informatieboekje uitgebracht. Om de belangstelling voor de natuurlijke en cultuurhistorische waarden van Castricum nog meer te stimuleren, heeft de werkgroep meegeholpen aan de organisatie van de Landschapsdagen, die van 2002 t/m 2006 werden gehouden. Vanaf 2005 levert Oud-Castricum, evenals de vereniging Oud- Akersloot en de stichting Oud-Limmen, een aantal keren per jaar de kopij met foto's voor de rubriek 'Langs de Schulpvaart' in het Nieuwsblad voor Castricum. De werkgroep levert daarbij ook voor dezelfde krant van tijd tot tijd een bijdrage voor de fotorubriek 'Zo was 't, zo is 't nu'. Eenmaal heeft de werkgroep zich laten verleiden om mee te werken aan de publicatie van een volkomen onwaar bericht. Dat was eind maart 2003. Er stond toen in de krant dat in het duingebied een nog niet bekende bunker was ontdekt, waarin een oude motorfiets en een grote hoeveelheid wapens met munitie waren gevonden. Deze vondsten zouden op 1 april te bewonderen zijn in De Duynkant en uiteraard was dat een grap. Veel mensen kwamen echter een kijkje nemen, inclusief een cameraploeg van TV Noord-Holland. In 1978 werd een voorzichtig begin gemaakt met de uitgifte van het eerste jaarboekje, dat uitgroeide tot een vast handelsmerk van de werkgroep. Het jaarboekje, dat inmiddels jaarboek wordt genoemd, is al dertig keer verschenen met een grote verscheidenheid aan on derwerpen. 57

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 57