We hebben in en om de Blauhoef heel hard gewerkt met elkaar om alles voor elkaar te krijgen. Het naast de boerderij gelegen huis je werd ingericht voor een van onze dochters, die er vijf jaar met haar man heeft gewoond. Een deel van de stal werd ingericht als ga rage, het witte zomerhuisje uiteindelijk ge sloopt en we hebben veel aan de tuin gedaan. Na enkele jaren stond het er prachtig bij; we waren er erg trots op. Helaas werd mijn man ernstig ziek en is hij na een lange ziekteperiode in maart 1983 overleden. Een enorme klap was dat met als gevolg uiteindelijk toch de verkoop van de boerderij." bijgebouwd; de omschrijving luidde: 'Een huis, schuur, erf en bouwland, kadastraal gelegen in sectie A, nr. 886, groot 3380 nt2'. In het door Margaret Pronk-Stuifbergen bewerkte boek 'Dagboek van een boerin in Bakkum tijdens de oorlog' heeft Willemijn Stuifbergen-Duijn als bewoonster van de boerderij Blauhoef haar belevenissen met haar gezin, de boerderij en de gebeurtenissen in Castricum en Bakkum gedurende de oorlogsjaren 1940-1945 be schreven. Op de omslag van het boek is een schilderij van de voorge vel van de boerderij geplaatst van de hand van Jozef Stuifbergen. Vanaf 1945 heeft zoon Nicolaas (Co) Stuifbergen, gehuwd met Truus Poel, er de melkveehouderij uitgeoefend. Nadien hebben enkele aanpassingen plaatsgevonden. In 1965 werd de westgevel aangepast en in 1967 een nieuwe stal bijgebouwd. In 1968 werd de boerderij, gelegen aan de Achterlaan nr. 5, omschreven als: 'Een huis, schuur, zomerhuisje, stal en weiland, kadastraal gelegen in sectie A, nr. 1389, groot 5 ha 65 a 27 ca.' Nicolaas (Co) Stuifbergen is in 1980 met het bedrijf gestopt en heeft de boerderij verkocht. Het gezin Stuifbergen ging aan de Achterlaan nr. 7 wonen, dicht bij de Blauhoef. Jan Teerenstra, directeur van Teerenstra Bouw uit Heiloo, werd de nieuwe eigenaar. Hij liet de boerderij renoveren aan de hand van een ontwerp van Bakker en Boots, architecten uit Schagen en zo werd in 1981 een fraaie woning gerealiseerd. In dat jaar betrok Jan Teerenstra (1932), gehuwd met Alida Johanna Lute met drie kinde ren de nieuwe woning; zij hebben er tot maart 1987 gewoond. het onderhoud van het geheel, waarbij mevr. Bolt veel deed aan tuin onderhoud; zij had een speciaal stukje ingericht voor het telen van bij zondere planten en bloemen. De familie Bolt heeft er tot begin 2007 heel prettig gewoond. Op 10 mei 2007 werd Simon C. M. Min (1956), directeur van aan nemingsbedrijf FRAB te Limmen, de nieuwe eigenaar. Hij is ge huwd met Dominique Stet (1959) en het gezin heeft drie kinderen. Bleumerweg 33, Starrenburg Aan de Bleumerweg ligt, tegen de weg aan op de hoek met de Achterlaan, de oude boerderij 'Starrenburg'. De bouwdatum van de boerderij is niet bekend, maar de oudst bekende verkoping dateert van 1827, zoals uit oude notariële akten blijkt. In het 10e jaarboek is de historie van de boerderij tot het jaar 1970 beschreven. In dat jaar verkocht Gerarda Adriana van der Meij, we duwe van Willem de Zeeuw, de boerderij met bijbehorend land aan Amold Jacobus Bruynjé, algemeen directeur van het bouwbedrijf van Hattum en Blankevoort. Hij liet een plan maken door architect Adriaan Zoon te Heiloo Mevrouw Teerenstra-Lute vertelde: We hadden daar aan de Achterlaan een prachtige plek tussen de Van Tienhovenhoeve en de familie Stuifbergen, met fraai uitzicht naar de weg. Onze buurman Co Stuifbergen was een speciale man, die zich na de verkoop maar moeilijk los kon maken van de boerderij. Hij kwam vaak helpen, deed veel werk, vaak uit zichzelf gebruikte een deel van de stal als opslag en stalling voor zijn trekker en zorgde ook voor veel gezelligheid. Op ons erf had hij een volkstuintje met een glashuisje, gemaakt van oude raamkozijnen, waar hij onder meer tomaten en komkommers kweekte. Hij kon zich daar echt in terug trekken. Hij kwam ook wel om een uur of tien voor een 'bakkie ko f fie' en Truus was daar ook we! bij. Aan die vrolijke, levenslustige man, die ons goed ge holpen heeft, hebben we goede herinneringen overgehouden. De ligging aan de Bleumerweg Herman Bolt, bestuurder bij CSM, werd de nieuwe eigenaar; hij verbouwde in 1987 de woning naar een ontwerp van architectenbu reau Bakker en Boots uit Schagen. De oude koeienstal werd vervangen door een grote dubbele garage en het zomerhuisje werd ge sloopt. Veel aandacht werd geschonken aan Boerderij Starrenburg in de periode 1905 - 1927. V.l.n.r. Ant en Jane Grapendaal, Bet Hogenstijn en eigenaar Freek Grapendaal. 40

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 40