Castricum in de groei gemeester en wethouders, bestaande uit burgemeester Van Boxtel en de wethouders Hendrikse, Kraakman en Kooiman. Ook waren hier Algemene, Interne, Sociale en Burger- zaken gehuisvest en ook was daar de raadszaal tevens trouwzaal. Sociale zaken ver huisde later naar een huurpand in de Burgemeester Mooijstraat en Burgerzaken naar de voormalige ambtswoning van de burgemees ter aan de Stationsweg. De raadsvergaderingen werden vanaf 1970 in de aula van de Juliana van Stolbergschool gehouden en later in Geesterhage. Voor de wethouders kwamen er kamers boven een winkel in de Dorpsstraat. De afdeling 'Onderwijs, Financiën en Personeelszaken' was ook uit het raadhuis vertrokken en hield kantoor in een houten nood- gebouwtje aan de Overtoom, naast het toen nog als zodanig in ge- bruikzijnde Tehuis voor Ouden van Dagen van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Van lieverlee bezette de afdeling ook vertrekken van dit tehuis. Na vertrek van de laatste Castricum telde in 1969 nog net geen 20.000 inwoners, maar in ge meentelijke en provinciale plannen werd rekening gehouden met 35.000 inwoners. Het bestuur bereidde zich voor op verdere uitgroei van de gemeente tot kleine stad en het bouwen voor de overloop uit de grote steden. Er lag een prognose voor drie miljoen Noord-Hol landers in het jaar 2000 en die moesten toch ergens wonen. Burgemeester Van Boxtel was per 1 januari 1969 als kersverse bur gemeester aangetreden. Hij was afkomstig uit Breda en een van zijn eerste initiatieven was de introductie van carnaval. Castricum was volop in beweging. Lang gekoesterde zekerheden stonden ter discussie. Dat gold voor de wijze van besturen, het bouwbeleid, de inrichting van het dotp enz. Het waren vooral nieu we ingezetenen die zich teweer stelden tegen alles en nog wat. De gemeentelijke diensten waren klein van omvang en qua huisves ting verspreid over diverse locaties in het dorp. Gemeentewerken de voorzit- H' tijdperk luren tot diep .vordt er veel Niek Kaan rkgroep Oud- :003. ;e, 1988. Het kantoor van gemeentewerken aan de Brink dat in 1965 in gebruik genomen werd. In 1982 vertrokken de technisch medewer kers naar het nieuwe gemeentehuis en werd dit kantoor politiebu reau. Het woongebouw De Brink staat nu op die plaats. was in 1965 verplaatst vanuit het raadhuis in de Dorpsstraat naar een nieuw gebouw op de Brink, dat als bijnaam 'de Paddenstoel' kreeg. Het stond op de plek waar nu het wooncomplex 'De Brink' is verrezen. Naast het gebouw van gemeentewerken aan de Ruiterweg stond een noodpostkantoor (in afwachting van een nieuw te bouwen postkan toor aan de C.F. Smeetslaan) en langs de Burgemeester Boreelstraat bevonden zich de houten noodgebouwen van de bibliotheek. Toen deze noodgebouwen vrijkwamen, werden ze direct in gebruik geno men voor de dienst Gemeentewerken. De groeiambitie van Castricum maakte snelle uitbreiding van het ambtelijk apparaat noodzakelijk. In het toenmalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat (nu kantoor van Landschap Noord-Holland) zetelde in 1969 het college van bur- Aan de collegetafel zitten v.l.n.r. de wethouders Kraakman en Hendrikse, burgemeester Van Boxtel, gemeentesecretaris Louter en wethouder Kooiman. De gemeenteraad vergaderde toen in de aula van de Juliana van Stolbergschool. De foto is gemaakt bij het afscheid van secretaris Louter, die per 1 juli 1970 werd opgevolgd door Fons Mok. cliënten en de 'moeder' kreeg deze afdeling het hele gebouw tot haar beschikking. Menigmaal moesten burgers van het ene naar het andere gebouw om aan de juiste informatie te kunnen komen. Ook voor het amb telijk apparaat was het een gruwel. Veel tijd ging verloren door de verspreide locaties. De situatie was verre van ideaal en daar kwam bij dat er ook bestuurlijk het nodige speelde. 17

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 17