Burgemeester Smeets geflankeerd door de drie grote Castricumse aan nemers. V.Ln.r. Cees Flink, burgemeester Smeets, Jan Biesterbos en Thijs de Nijs. bedrijf Biesterbos en van de combinatie Flink/De Nijs. In augustus 1967 staakten de stemmen over het voorstel van burgemeester en wethouders om het aanbod van Biesterbos te aanvaarden: 8-8. De heren W.M. Hendrikse, A. Kooiman en J. Kraakman maakten sinds september 1966 deel uit van het college. De raadsleden ir. W. Stam en J.J. Bollen voerden de oppositie aan. Er werden krantjes ver spreid, zoals 'De Noodkreet' en stickers met de tekst 'Geen Stam- gezwam, maar woningen'. Op het laatste moment bood de combi natie Flink/De Nijs aan onder dezelfde voorwaarden als Biesterbos te bouwen. Onder grote belangstelling op de publieke tribune werd het aanbod van Biesterbos op 26 september 1967 toch met algeme ne stemmen aangenomen. De volgende dag bracht het Nieuwsblad voor Castricum het nieuws in een extra editie! De groei van Castricum verliep snel; van 8.871 in 1950 tot bijna 17.000 inwoners op 1 januari 1968. Hierdoor ontstond voldoende draagvlak voor nieuwe voorzieningen op het gebied van onderwijs, zorg, sport, cultuur enz Veel daarvan is in de jaren zeventig gere aliseerd. Burgemeester Van Boxtel Eind 1968 nam burgemeester Smeets afscheid na 23 jaar op een zeer gewaardeerde manier leiding te hebben gegeven aan de groei van Castricum. Er werd een groots afscheid voor hem georgani seerd en hij werd benoemd tot ereburger. Dankbaarheid voerde de boventoon. Burgemeester Nielen van Heemskerk bood een boom aan, die in de groene zone tussen Castricum en Heemskerk geplant moest worden om Castricum te beschermen tegen de wind uit de IJmond Per 1 januari 1969 wordt burgemeester W.C.A.M. van Boxtel - wet houder van Breda - benoemd. Hij komt in een periode van toene mende politieke spanningen en bestuurlijke vernieuw ingen. Er zijn volop vragen over het toekomstige inwonertal van Castricum, de wegenstructuur, winkelcentra en andere voorzieningen. De inwo ners willen 'inspraak', een tot dan toe nieuw begrip. Bijna overen thousiast slaat de nieuwe burgemeester de hand aan de ploeg. Zijn Loco-burgemeester Hendrikse droeg op 3 januari 1969 de voorzit tershamer over aan burgemeester Van Boxtel. Een nieuw tijdperk brak aan. retorische gaven zijn groot en de raadsvergaderingen duren tot diep in de nacht, maar ondanks alle politieke problemen wordt er veel gepresteerd. Niek Kaan Bronnen: Archief gemeente Castricum. Archief provincie Noord-Holland. Archief oud-wethouder Hendrikse in bezit van de Werkgroep Oud- Castricum. Bosma, J.E., Casseres de, J.M., De eerste planoloog, 2003. Ostendorf, W.J.M., Het sociaal profiel van de gemeente, 1988. Ruijter W. Jzn., Q. de, Schippers van het Stet, 1974. 16

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 16