De kampioensploeg uit 1964. V.l.n.r. knielend: Henk Pieterse, George Warmenhoven, Bob Brouwer, Dick Hoberg en Jan Tijms; staand: Cees Edam, Arie van dei- Valk, grensrechter Dirk Grandiek, Peter de Graaf, Piet de Heer, Cor Blaauw, Piet van Maarleveld, Koos Glastra en Hans Stolk. Uit september 1966 dateert het verhaal van eerste elftalspeler Billy Brouwer en zijn vader. Billy kan er na 40 jaar nog kostelijk om lachen en vertelt: "Tijdens een wedstrijd tegen Helder liep ik door op de keeper. Zonder dat er opzet in het spel was ging ik knock-out en liep daarbij een fikse wond boven mijn oog op. Mijn vader zag de keeper als de schuldige en vloog het veld op om bij hem verhaal te halen. Deze bereikte hij echter niet, want hij werd door twee suppor ters van CSV in toom gehouden, zij het met de nodige moeite. Toen ik geheel groggy was afgevoerd per brancard, viel mijn vrouw Anneke flauw en verdween onder de brancard. Vervolgens stelde dokter Van Leesten mij een vraag om mijn bewustzijn te testen. Mijn vader beantwoordde deze vraag en kreeg vervolgens nog een uitbrander van de huisarts. Billy hield uiteindelijk een lichte hersenschudding over aan deze wonderlijke middag. Na afloop van het seizoen 1966-'67 degradeerde CSV en kwam er voorlopig een einde aan het derdeklasserschap, dat 17 jaar had ge duurd. Na drie jaar in de vierde klasse te hebben vertoefd, slaagde men er in Na een bloedstollende laatste wedstrijd tegen St. Adelbert behaalde CSV de titel in 1970. Spelers v.l.n.r. knielend: George Warmenhoven, Billy Brouwer, Bert Tuijn, Nico Klinkenberg, Cees Lok en John Hauser; staand: Cees Edam, Frans Dik, Hans Mol, Rob Edam en Piet de Heer. Uiterst links staan trainer De Ridder en voorzitter Dik. 1970 toch weer in om kampioen te worden. De beslissing viel in een bloedstollende laatste wedstrijd tegen mede-kampioenskandidaat St. Adelbert in Egmond-Binnen, die op een zeer hobbelig veld met 2- 3 door CSV werd gewonnen. Het elftal werd aangevoerd door Hans Mol. die vlak na dit kampioenschap prof zou worden. De trainer van St. Adelbert. Gerrit de Heer, de vroegere keeper en trainer van CSV, feliciteerde spontaan na afloop zijn oude club. Dat seizoen was de Amsterdammer Ben de Ridder trainer van CSV, die overigens maar een jaar bij de club bleef. De prof'en de bijna-prof CSV heeft in haar lange bestaan maar één speler gehad die de stap maakte naar het profvoetbal. Het was Hans Mol, die overigens al 23 jaar was toen hij in 1970 door AZ een contract kreeg aangeboden. CSV ontving daarvoor 4000,- 16

Jaarboek Oud Castricum | 2006 | | pagina 19