- v p?2 - -\9q voet- inge- :n bij eerste week s met ivezig in de :ts ter ilshirt :k het war- t ech- vanaf [partij >t om ek bij blijkt itesse mogt lopen 'cenin- chard I heel Dragtsma ie tweede iloeg uit- ind 1990 e keer de up. In maart 1991 liet Vitesse een uitgelezen kans op een periodetitel liggen, maar op 5 mei van dat jaar was er na dertien jaar weer een titel binnen door het behalen van het kampioenschap in de tweede klasse A, district West I van de KNVB. Op één speler na was het gehele team afkomstig uit de eigen jeugdafdeling. Bevrijdingsdag 1991 werd met gouden letters in de clubhistorie bijgeschreven. Het eerste jaar in de eerste klasse verliep zeer voorspoedig en bijna werd zelfs de hoofdklasse bereikt. Daarna ging het een stuk moeilijker. De frontlinie werd een stuk zwakker, doordat Hans Kaandorp lager ging spelen en Frank Donker naar Lirnmen vertrok. In februari 1993 werd zelfs Jos Jonker (42) uit het vierde gehaald om Vitesse weer op het rechte spoor te zetten. Opnieuw mocht men in 1993 aan de nacompetitie deelnemen, maar de hoofdkiassedroom spatte in Oostzaan tegen OSV uiteen. De profs en de bij na-profs Vitesse heeft in de loop der jaren een groot aantal talenten geleverd aan het betaalde voetbal. De spelers die geruime tijd in het eerste elftal van een profclub speelden, zijn in chrono logische volgorde van vertrekjaar: Nico Jonker (1959, Haarlem, Telstar) Dick Twisk (1963, KFC, Alkmaar/Zaanstreek, later AZ'67) Jos Jonker (1970Telstar, Den Haag, AZ'67) Hans Reijnders (1975, AZ'67) Arjan de Zeeuw (1992, Telstar, Barnsley, Wigan Athletic, Portsmouth, Manchester City, opnieuw Wigan Athletic) Thijs Sluijter (2000Heracles) Tom Zoontjes (2005, Sparta, Stormvogels Telstar). Jos Jonker. Van deze voetballers heeft Jos Jonker het 't verst geschopt. Tijdens zijn AZ-periode kwam hij een keer uit voor het Ne derlands Elftal. Arjan de Zeeuw maakte het meest furore in Engeland en was met zijn ploeg Wigan Atheletic in het sei zoen 2005-2006 nog zeer succesvol in de premier league. Vo rig jaar bleek dat Prime Minister Blair een groot supporter van hem was, want hij noemde Arjan zijn favoriete speler. Behalve deze profs waren er nog meer jongens die ook het be taalde voetbal, maar niet de top haalden. Dat waren onder andere Johan Baltus, Dick-Jan Ente, Henk Bakker en zijn zoon Robin. Bij Vitesse speelden ook veelbelovende talenten die wel de kans, maar niet de ambitie hadden om van hun liefhebberij hun beroep te maken. Een groot voorbeeld hiervan is Hans Kaan dorp, die in de tachtiger jaren diverse aanbiedingen liet schie ten. Hij vond het namelijk belangrijker om te kiezen voor een maatschappelijke carrière en bleef het liefst in Castricum. In september 1993 richtte Vitesse een 'Club van Duizend' op, met een eigen sponsorhome in de kantine. Het was de bedoeling dat bedrijven ƒ1000,- per jaar zouden storten voor het financieren van bepaalde verenigingsactiviteiten. Deze opzet is echter niet goed van de grond gekomen, waarna de sponsorclub is opgeheven. Hiervoor in de plaats kwam 'Vrienden van Vitesse", bestaande uit leden die voor de invoering van de euro 100,- per jaar betaalden en nu 50,- om de activiteiten van de jeugd te ondersteunen. Het seizoen 1994-'95 beleefde de enerverende bekerontmoeting tussen Vitesse en hoofdklasser ADO'20. De strijd eindigde in 4-3 winst voor de Castricummers en zodoende bereikte de 'underdog' de vierde ronde van het bekertoernooi. In de competitie van datzelfde jaar brak aanvallend onvermogen Vitesse op. De supporters uitten hun ongenoegen over de tegenval lende resultaten. Na een mislukte race om lijfsbehoud keerde de ploeg teiug in de tweede klasse. Trainer Job Dragtsma nam in 1995 na vijf jaar afscheid en werd opgevolgd door Nico Nooij. Deze begon het nieuwe seizoen vol goede moed, maar kon niet voorko men dat zijn mannen na de winterstop in een verwoede strijd tegen degradatie terechtkwamen. Het bestuur besloot dat Nooij het seizoen mocht afmaken, maar zijn contract zou niet worden verlengd. Zijn opvolger werd Rob Kramer, die de club van nieuwe impulsen moest voorzien. Het ledenbestand omvatte in 1996 ruim 550 actieve voet ballers. Ook het damesvoetbal had inmiddels zijn intrede binnen Vitesse gedaan. Deze afdeling telde zo'n 60 leden. :.r f De jubileumcommissie voor het 75-jarig bestaan. V.l.n.r. zittend: Loek Zonneveld, Cor van der Zee, Jaap Veldt en Jaap Stuifbergen: staand: Gerard Bleijendaal, Kees Louter, Jan de Zeeuw, Cor Kramer en Gé de Wit.

Jaarboek Oud Castricum | 2006 | | pagina 14