- De pupil van de week De mannen die in 1978 kampioen werden: zij promoveerden eindelijk naar de eerste klasse. V.l.n.r. zittend: Arie Schram. Adrie Hollenberg, André Vermorken, Frans Huisman, Ernst Ranzijn, Henk Bakker en Nico Castricum: staand: leider Jan de Zeeuw, Nico Duinmeijer, verzorger Jan Wester, Hans Touber, Peter Lambert, Harry Poel, Kees Kitijs, Jan Kuijs, trainer Rob Kramer, Richard Beentjes, Nico Lute en trainer Gerard Kesselaar. Eind jaren tachtig werd bij alle Castricumse voet balverenigingen de 'Pupil van de week' inge voerd. Dit houdt in dat de jongste pupillen bij toerbeurt een middag de gast zijn van het eerste elftal bij thuiswedstrijden. De pupil van de week maakt bij samenkomst van het team kennis met de spelers, trainer en leiders en is ook aanwezig bij de voorbespreking en het omkleden in de kleedkamer. Doorgaans ontvangt hij ook iets ter herinnering aan deze dag, zoals een voetbalshirt of bal. Uiteraard vindt elke pupil van de week het schitterend om mee te mogen doen met de war- ming-up van de ploeg. Het hoogtepunt vindt ech ter vlak voor de aftrap plaats, als hij alleen vanaf de middenstip naar de keeper van de tegenpartij mag dribbelen en dan alle gelegenheid krijgt om te scoren. In 1998 was Rick Admiraal pupil van de week bij Vitesse. Hij was enorm onder de indruk, zoals blijkt uit het volgende verslag dat Rick maakte: "Vitesse hep gewonnen van LSW. De stand was 4-0. Ik mogt in de dukaut zitten en toen de wetstreit afgelopen was, had ik een ba! gekregen met alle handtekenin gen, en Hans Kaandorp stont er ook op. En Richard ging heel vee! grapjes maken. En ik vont het heel leuk. de op de ranglijst. Met ingang van het seizoen 1974-'75 werd echter verwacht dat de kans op promotie zou worden vergroot door invoering van de hoofdklasse. Aan het eind van het seizoen 1975-'76 bereikten de blauw-zwarten een met DEM gedeelde tweede plaats, op twee punten achter kampi oen Ilpendam. De race om de titel ging een jaar later tussen SVW'27 uit Heerhugowaard en Vitesse. Een vernietigende nederlaag op eigen terrein in de voorlaatste wedstrijd betekende echter weer geen kam pioenschap. Toen brak het voor Vitesse zo belangrijke seizoen 1977-'78 aan. On der leiding van hoofdtrainer Rob Kramer startte het eerste team uit stekend en stond na vijf wedstrijden fier en ongeslagen aan kop. De laatste competitiewedstrijd was op 23 april 1978 thuis tegen HRC. Eerst kwam Vitesse achter met 0-1, maar wist dankzij een verwoes tend schot van Nico Duinmeijer een gelijkspel en daarmee tevens het kampioenschap te behalen. De feestvreugde over de titel galmde lang na over Castricum en aan de kampioensreceptie bewaarde men zeer goede herinneringen. Eindelijk promoveerde Vitesse dus naar de felbegeerde eerste klasse. Hiervan zou zij echter niet lang mogen genieten. De hogere klasse bleek geen eenvoudige zaak. Na een jaar degradeerde de ploeg alweer en speelde vanaf dat moment op het oude vertrouwde niveau. Vitesse bereikte op 11 mei 1982 de leeftijd van zestig jaar. Ook dit keer gaf de redactie van de Climax een speciale editie uit. Van tevoren had burgemeester Gmelich Meijling de vereniging al gefe liciteerd met de woorden: "Proficiat, en op naar de 75 in 1997. In de jubileumuitgave kwamen vele prominenten aan het woord. Uiteraard werd er ook een overzicht van de festiviteiten gegeven. De KNVB wijdde ook aandacht aan het jubileum en schreef dat de Castricumse club gedurende de laatste tien jaar een grote groei had doorgemaakt. Gerrie Mühren was in november 1983 op De Puikman de grote trekpleister voor de voetballende jeugd. Hij verzorgde met onder meer Bobby Haarms van Ajax een voetbaltraining. In het het seizoen 1986-'87 werkten hoofdtrainer Toon Gerrits en jeugd trainer Peter Lambert flink aan de uitbouw van de Vitesse-voetbalschool. Dit had een sterke groei en bloei van de jeugdafdeling tot gevolg. Gerrie Mühren kwam in 1988, nu vergezeld door zijn broer Arnold, nog eens naar de Puikman om een demonstratie te geven. De jaren negentig Bij aanvang van het seizoen 1990-'91 stelde trainer Job Dragtsma zich op het standpunt dat Vitesse maar weer eens uit die tweede klasse moest zien te komen. In dat jaar wisselde de ploeg uit muntende prestaties af met curieuze verliespartijen. Eind 1990 ontving Hans Kaandorp voor de derde achtereenvolgende keer de Kennemer-goalgetterscup. Hans Kaandorp won driemaal de Kennemer-goalgetterscup. 10

Jaarboek Oud Castricum | 2006 | | pagina 13