volgde deelname aan sportkampen in Berg en Dal, Zundert, Bergen (Limburg), Horst, Wassenaar, Borculo, Weert en ook op Texel werden de tenten een paar keer opgeslagen. Uit de kampeertijd in jaren zestig is nog een mooi verhaal bewaard gebleven; dat gaat over Gé de Wit. Hij had als jonge leider op een avond de wacht bij de Vitesse-tent. Rond middernacht kwamen twee jongens uit de tent vragen of zij naar de wc mochten. Gé stemde daarmee in, mits ze weer heel stil hun tent wil den ingaan. Na een kwartiertje volgden nog vijf jongens met hetzelfde verzoek en.... een half uur later bleken zes tenten leeg. ledereen had de grootste lol, behalve leider De Wit, die besloot met de eerste de beste trein naar huis te gaan. Hij werd echter overgehaald om te blijven en was liefst dertig jaar jeugdleider bij Vitesse. Afbeelding 10 Het elftal van Vitesse dat in 1959 de titel pakte en promoveerde naar de 2e klasse van de KNVB. V.l.n.r. hurkend: Nico Stuifbergen, Jan de Zeeuw, Martin Res, Theo de Groot, Henk Zonneveld en Nico Jonker staand: Gerard Jonker, Piet Beentjes, Nico Lute, Henny Jonker, Fred Res, Toon Groot en grensrechter Jan Tromp. De evenementen en toernooien Vitesse heeft in haar lange historie verschillende evenementen en toernooien georganiseerd, die vaak terugkeerden. In het verleden werd jaarlijks rond de oprichtingsdag het traditionele gezamenlijke ontbijt gehouden in Hotel Borst. Hieraan ging een Heilige Mis in de St.- Pancratius vooraf. In de periode 1964 tot en met 1988 werd de jeugd in de gele genheid gesteld om diverse sportkampen te bezoeken, bedoeld als een weekje ontspanning met sport en vermaak. Het aller eerste kamp vond in het Duitse Stadskyll plaats. Daarna In het seizoen 1963-'64 ging het grote 'Zilveren Hert-toernooi' voor pupillen op het Vitesse-terrein van start. De parade van de deelnemende ploegen, zoals Ajax, DWS en Blauw Wit, was door vlagvertoon en muziek indrukwekkend. Het was een groots en feestelijk toernooi. Het werd een paar jaar niet gehouden, maar kreeg in 2002 een doorstart voor alle jeugdteams. Ook het 'Oliebollentoemooi' in de sporthal voor de jeugd rond Nieuwjaar is al jaren zeer populair. Uit vroegere tijd kan nog het 'Bank Breetveldtoemooi' voor de pupillen worden genoemd. Vitesse richtte zich in 1967 tot de Stichting Euro Sport Ring, die in Europees verband sportuitwisselingen tot stand beoogde te brengen. Zodoende kwam men in contact met de Duitse sportverenigingen Aichach en Ausbach'29. Beide clubs waren een lang weekend in Castricum te gast en een week later brachten de A-junioren van Vitesse een tegenbe zoek. In totaal vonden er vijftien uitwisselingen plaats en het wederzijdse contact heeft zeker bijgedragen aan de sportver- broedering tussen Nederland en onze oosterburen. 8 k Het traditionele geza menlijke ontbijt in 1962.

Jaarboek Oud Castricum | 2006 | | pagina 11