Juni 6 Receptie ter gelegenheid van het afscheid van dominee Aspers. 20 Erelid Rieuwert Schekkerman van de Nivon afdeling Castrieum leidde zijn laatste excursie door het duingebied. 21 De heer Van der Oord is 104 jaar geworden; hij is de oudste inwoner. 24 Definitief besluit van de raad om de voormalige discotheek Enjoy aan de Stationsweg aan te wijzen als nieuwe locatie voor het jeugd- en jongerenwerk. 26 Vijftienjarig jubileum van het centrum voor kunstzinnige vorming Toonbeeld. Optredens in een feesttent en een kunstmarkt op de Brink. Opvoering van de opera 'De sprekende ogen' van Bernard van den Boogaard. 28 Start informatieavonden en dorpsgesprekken over de toekomst van Castrieum. Juli 11 De heer J.W. Hoogland, oud-directeur van de Augustinusschool en dirigent van het koor van de St.-Pancratiuskerk, is overleden. 13 De Stichting Dorpshuis De Kern herdenkt de oprichting van de stichting nu twintig jaar geleden. 27 Bij archeologisch onderzoek aan de Schoolstraat worden aardewerk uit de Ijzertijd en sporen van bewoning uit de Middeleeuwen gevonden. Augustus 10 Castricummer N. Roosnek introduceert een nieuw systeem voor het meten van vliegtuiglawaai. 17 Willem Korsman, die jarenlang oud papier ophaalde voor de gymnastiekvereniging Vios, is overleden. 20 Het 10e zomeravondconcert, het zogenaamde Pompoenen concert in de Tuin van kapitein Rommel, trekt ruim 350 bezoekers. 22 Manifestatie Kunst Koningsduin: verspreid in het duin gebied worden allerlei kunstvormen gepresenteerd. 23 Het echtpaar Van der Oord is 75-jaar getrouwd! Oktober 9 Zondagssociëteit voor senioren van start in Geesterhage. De presentatie was in handen van Frans van Dusschoten. 11 Het streekplan wordt door Provinciale Staten vastgesteld. Voor uitbreiding van Castrieum wordt geen ruimte geboden ondanks aandrang van de gemeenteraad, die daarmee de argumenten van tegenstanders verwierp. 16 Opening van het nieuwe jongerencentrum in voormalige discotheek aan de Stationsweg. De nieuwe naam wordt 'Discovery'. 19 Cor de Nijs, ook bekend onder zijn schildersnaam Dan Barry, is overleden. 21 Directeur gemeentewerken Roel de Bruin neemt afscheid na 35 jaar trouwe dienst. Tot zijn opvolger is Frank Post benoemd. 28 Presentatie van het 27e jaarboekje van Oud-Castricum. Vanwege het hoofdartikel over de geschiedenis van Johanna's Hof wordt het jaarboekje overhandigd aan de eigenaar directeur Gerrit Dokter. 29 Zuster Van der Klei, oud-wijkverpleegster, viert haar 100e verjaardag. 30 Een reünie en een feest voor oud-leerlingen ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van het Jac. P. Thijsse College. November 3 Afscheidsreceptie van de exploitanten van het Corso Theater Piet en Jenny Bcttink. die het bedrijf 32 jaar hebben gerund. Hun opvolger wordt Patrick Wentink. 19 Door Inge Nel en haar zoon Roger wordt de eerste paal geslagen voor een complex van tien zorgwoningen voor verstandelijk gehandicapten nabij het Bonhoeffercollege. 19 Het nieuw ingericht gebouw van de voormalige Hooghe Aert wordt in gebruik genomen door 11 jongeren met een verstandelijke beperking. 26 De vrijwilligers van het dorpshuis De Kern ontvangen de vrijwilligersprijs 2004. 28 Een nieuwe predikant, dominee Dick van Arkel, doet zijn intrede. September 4 Presentatie van culturele, maatschappelijke en culturele organisaties rond Geesterhage en de bibliotheek. 11 Bij uitzondering is tijdens de Open Monumentendag de Kunstbunker voor een geselecteerd gezelschap opengesteld. 24 Woonzorgcentrum De Boogaert bestaat veertig jaar. 29 Mevrouw Greet Blokker, lid van Provinciale Staten, vertrekt uit de gemeenteraad en wordt opgevolgd door Peter Verduin. 30 De gemeente ontvangt burgers als vips bij raadsvergaderingen. Zo'n twintig inwoners worden per vergadering uitgenodigd. 96 December 8 Na 32 jaar bloemen en planten op het Balatonfüredplein te hebben verkocht, stoppen Wil en Jopie Brakenhoff en dragen hun zaak over aan René Beentjes. 10 Leerlingen van het Bonhoeffercollege en van het Jac. P. Thijsse College hebben bijna 58.000 euro bijeengebracht voor de bouw van een school in Peru. 15 Sfeervolle kerstmarkt in de Tuin van kapitein Rommel. Anneke van der Kamp Niek Kaan

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 96