Kroniek 2004 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 23.212 inwoners; 80 minder dan het aantal inwoners op 1 januari 2003. 1 De fusie tussen het psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch en de Riagg's Zaanstreek/Waterland en Midden- Kennemerland is nu officieel. De drie instellingen voor geestelijke gezondheidszorg heten vanaf 1 januari GGZ Dijk en Duin. 7 Micas, het netwerk voor migranten in Castricum, heeft haar activiteiten beëindigd. 8 Uit handen van opbouwwerker Irene Zijlstra ontvangt wethouder Könst een petitie met huisvestingsknelpunten van verenigingen in Castricum. 10 De eerste zilveren broche, een onderscheiding voor bijzonder vrijwilligerswerk, wordt door de burgemeester uitgereikt aan Ingeborg-Schouten. Ze was tien jaar lang buddy bij aids-patiënten en coördinator van het Hospicehuis in Beverwijk. Februari 11 Voor een nieuw te bouwen woning aan de Zanderijweg worden in opdracht van de eigenaar drie, zestig jaar oude lindebomen verplaatst. 15 De Castricumse Rugby Club is voor de vijfde keer landskampioen geworden. 21 Prins Carnaval. Frans Flendriks ofwel Prins Inspirator, neemt de dorpssleutel in ontvangst. De grootste, breedste en langste carnavalsoptocht ooit trekt door Pieperduin. 25 De gemeenteraad kiest voor een nieuwe gemeentevlag met het gemeentewapen. 26 Bij zijn afscheid als lid van de gemeenteraad en als fractievoorzitter van Groen-Links ontvangt Jan Bijlenga een koninklijke onderscheiding. Ron de Haan volgt hem op. Maart I De uitvaartverenigingen De Laatste Eer, opgericht in 1924 en Sint Barbara, actief vanaf 1927, fuseren. Koen Zijlvaart en Cor Mooij nemen afscheid van hun bestuurlijk werk bij De Laatste Eer. II Acties tegen het onderbrengen van al het jeugd- en jongerenwerk in de voormalige discotheek van Enjoy aan de Stationsweg krijgen onvoldoende steun in de gemeenteraad. 12 De toneelvereniging Pancratius viert het 65-jarig bestaan met een weekend waarin twee toneelstukken worden opgevoerd. 25 De burgemeester presenteert de nieuwe ambtsketen bestaande uit acht schakels met symbolen van de nieuwe gemeente. 27 Zelfgebouwde dug-outs van de honk- en softbalvereniging Red Stars geopend. 29 De Castricumse muziekvereniging Emergo heeft de derde prijs in de wacht gesleept tijdens een topconcours voor de vier beste Nederlandse fanfareorkesten in Arnhem. 29 De initiatiefgroep Dorpsstraat ons Dorp heft zichzelf op uit onvrede over de gang van zaken bij de ontwikkeling van het plan voor het Bakkerspleintje. April 2 De woningbouwstichting Geestland/Li-Ak en de woningbouwvereniging Castricum zijn voortaan samen gehuisvest in het voormalig gemeentehuis van Akersloot. 10 Na de landstitel en de beker heeft de Castricumse Rugby Club nu ook de Europacup in de wacht gesleept. 14 Cees Krijger neemt na 40 jaar afscheid van de politie Castricum. 23 Politieman Cor Houtman, al zo'n dertig jaar bij de politie Castricum, neemt afscheid. 24 De EHBO Castricum viert het 75-jarig bestaan met demonstraties in samenwerking met politie, brandweer, ambulance en reddingsbrigade. 25 De kinderopera Brundibar wordt uitgevoerd met een koor bestaande uit leerlingen van de Visser 't Hooftschool, Montessorischool en Gerardusschool en solisten van het Bonhoeffercollege. 28 De heer W.M. Hendrikse, oud-wethouder en loco burgemeester, is overleden. 29 Zeven Castricummers worden verrast met een koninklijke onderscheiding: mevrouw A.J.T. Peters-Noussen, mevrouw K.H. Reuse-van Dongen en de heren E. Drent, H.A. Boot, J. Lind, W. Noordover en C.G.M. Louter. Mei 12 Feest op de camping Bakkum. De herinrichting van Nederlands oudste kampeerterrein wordt officieel in gebruik genomen. 17 G.J. Hollanders, vele jaren secretaris van de woningbouwvereniging Sint-Joseph, is overleden. 18 Nabij de spoorwegovergang Heemstederweg hebben vandalen een ijzeren paal op de rails gelegd die de bodem van het treinstel over een lengte van acht meter heeft opengereten. 20 Simone Martin is overleden. Ze was huishoudster van pastoor Minnebo en o.a. groepleidster van de St. Clara kabouter- /gidsengroep en voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen. 95

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 95