Schenkingen aan de Werkgroep 2004 - 2005 jaarboekje. In mei werd er een video vertoond met interessante beelden uit de oorlogsjaren. Onze website werd van tijd tot tijd aangepast en verzorgd door onze webmaster Sjef Smulders. Deze site is dit jaar 13.733 keer bezocht. Werkgroep Educatie (Cor Smit) Informatiecentrum 'De Duynkant' werd bezocht door vijf groepen 7 en 8 van het basisonderwijs. Deze groepen werkten onder leiding van leden van de werkgroep enthousiast met de leskisten. Voor het uitdiepen van het thema 'het ontstaan van het landschap en de bewoning' binnen de vakken aardrijkskunde en geschiedenis bezochten de brugklassen van het Jac. P. Thijsse-college 'De Duynkant'. Vanuit het Bonhoeffercollege werd het informatiecentrum bezocht in het kader van de slag bij Castricum. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2004 was het bestuur als volgt samengesteld: P.C.M. Blom, voorzitter Mevr. A.H.A.M. van Boxtel, secretaris M.G.J. Schiermann, penningmeester P.A. Levi, lid J.J. Smulders, lid L. Zonneveld, lid. Aan de werkavonden in 'De Duynkant' en andere activiteiten werd door een dertigtal werkende leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs 1335. Aan de werkende leden komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage aan het werk van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum in het afgelopen jaar. Antoinette van Boxtel De oproep om voorwerpen, documenten en foto's met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen in Castricum een goed gehoor gevonden. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de schenkingen bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. Alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 2004 tot en met juni 2005 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): H. Korsman H. Hollenberg F. Hulskamp N. Frederiks J. Twisk mevr. T. Admiraal - Heiloo J. Ostheimer A. Hurkmans - Limmen mevr. J. Stuyt-Veldt - Heemstede mevr. A.C. Mostert-Schaap J.H.F. Heuberger mevr. Van Amersfoort - Lisse J. Kaptein - Akersloot J. Kamps A. Faber P.J. Patist W.R. Blom Bouw Visie BV - Limmen C. Hoogerhuis - Wormer fam. Kortenoever - Heemskerk fam. Hendrikse A.C.M. Balink H.J. Hoogervorst - Limmen J. Kol K. Bedeke H. Verbeek F. van der Zande Duitse bajonet zeis uit ca. 1930 boek 'Zomaar wat zwerven (Bert Garthof) bidprentjes en rouwcirculaires Catalogus openbare verkoping huizen en land in 1882 foto van lunchroom 'de Toekomst' kanonskogels gevonden ca. 1950 in duin foto's en boekje: Welke rang bekleeden zij? foto's familie Zonneveld archief 1947 - 2002 van N.V.V.H. afd. Castricum Gids voor Castricum, 1936 (VVV Castricum Vooruit) archief van Henk van Amersfoort (6 ordners) luchtfoto en foto van optreden op Duin en Bosch documentatie personeelswoningen Duin en Bosch archiefstukken Wereldwinkel Castricum richtlijnen afvoer burgerbevolking (WO-II) map: Historische Verdedigingswerken in N.H., 1915-1940 hist. onderzoek 'De Broederwoningen', Duin en Bosch archief 'Wandelsportvereniging Kijk-Uit' documentatie van E.J. Kortenoever archief oud-wethouder W.M. Hendrikse luchtfoto en tekening over Henricus Mavo, ets Cunera School gedenkboek Hovor Mode, reünie 1962 - 1967, fotoalbum, documentatie Vitesse '22 en Hovor Mode Het Zegenpralent Kennemerlant verduisteringslampjes voor de fiets plattegrond Castricum ca. 1956 fotoboek 'In en om de toren'; Castricums Monument 'de oude dorpskerk'. Door meerdere personen werden bidprentjes geschonken en wel door: mevr. Bakker (Beverwijk), mevr. D. Boots-Dijkman, mevr. Dekker (Egmond-Binnen), G. van der Eng, II. Hollenberg, mevr. M. Kerssens (Akersloot), E. Lute, mevr. M.J. Schermer en S. Schotten. 94

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 94