In memoriam Jaap Stuifbergen Kinderen uit dit huwelijk geboren te Castricum: 1 AstridA.A. geb. 6-1-1965, woont op de Helmbloem. tr. Nassau (Bahamas) 16-12-1992 met Paulus D. W. (Paul) Kloosterman. 2 Ingrid J.Th. geb. 20-5-1966, lerares basisonderwijs, woont op de Droogbloem, samen met Reginaldus C.N. RenéKaandorp, landmeetkundig coördinator. 3 Johannes LM. (John) geb. 17-5-1967, assistent projectleider Rijks waterstaat, woont op De Bloemen, tr. Haarlem 19-7-2001 met Babette D. Kedde. Kinderen: Jens, Thijs en Maud de Zeeuw. 34 Johannes P. (Jan) de Zeeuw, zn. van 18, geb. Castricum 18-2- 1938, machinebankwerker, rayonchef papierfabriek, woonde aan de Dorpsstraat, vanaf 1969 aan de Marsehallstraat, tr. Heemskerk 10-9-1963 met Maria H. (Rie) Beentjes, geb. Heemskerk 22-9-1935, dr. van Hendrikus Beentjes en Maria Kuyl. Kinderen uit dit huwelijk geboren te Castricum: 1 Alida M. (Linda) geb. 24-6-1964. verpleegkundige, woont in Heemskerk, tr. Castricum 14-7-1988 met Hans P. van Wilsem, technisch manager in verfindustrie. 2 Johannes E. (Hans) geb. 24-8-1966, verpleegkundige bij Duin en Bosch, woont op de C.F. Smeetslaan, samen met Maria C.A. MariëlleBeentjes, office manager. Kind: Luka de Zeeuw. Slotwoord Dank aan de vele personen die voor deze publicatie informatie hebben verstrekt en foto's hebben uitgeleend. Naast de vele gegevens afkomstig uit allerlei archieven is ook dankbaar gebruik gemaakt van het geweldige werk van Willem van den Berg betreffende gezinsreconstructies gepubliceerd in 'Historisch Kadaster van Egmond aan Zee, 1619- 1838'. Wij hopen dat de leden van de familie De Zeeuw en andere geïnteres seerden aan deze stamboom veel genoegen zullen beleven. Joke de Rooij Theo de Weerd Simon Zuurbier Jaap Stuifbergen is op 24 juni 2005 op 58-jarige leeftijd plotseling in Den Helder overleden. Jaap was al vanaf 1985 intensief betrokken bij de activiteiten van Oud-Castricum. Hij is vooral actief geweest op het gebied van foto's, dia's en film. Samen met Loek Zonneveld heeft hij voor de inwoners van Bakkum en Castricum vele dia-avonden georganiseerd met beelden van ons vroegere dorp. De avonden van 'Jaap en Loek' werden een begrip in het dorp. Ook heeft Jaap als verzamelaar van foto's en ansichten over ons dorp veel materiaal bijeen gebracht, waarvan kopieën in de collectie van Oud-Castricum werden opgenomen. Zo heeft hij ook een belangrijke rol gespeeld in de verwerving van de collectie Pennekamp voor Oud-Castricum. Naast zijn bijdrage aan meerdere artikelen in de jaarboekjes was hij ook nauw betrokken bij de uitgave van enkele boeken over het verleden van Castricum. Jaap had vele ideeën, was zeer inventief en soms ook impul sief. Niet altijd was realiseerbaar wat hij voorstelde of lag het in de lijn van de Werkgroep. Van zijn ideeën zijn onder andere de uitgifte van een set speelkaarten met foto's van het oude Castricum in samenwerking met de winkeliersvereniging gerealiseerd en ook de uitgifte van een panoramafoto uit de zestiger jaren, genomen vanaf de Papenberg. Samen met Wil Steeman leverde Jaap gedurende een aantal jaren tekst en fotomateriaal voor de rubriek 'Oud en Nieuw' in het Nieuwsblad voor Castricum en verzorgde hij met Loek Zonneveld de tentoonstellingen van de Werkgroep bij de nieuwjaarsmanifesta ties van de gemeente Castricum. De Werkgroep deed nooit vergeefs een beroep op hem; zo stelde hij op de dona teursavonden zijn pro fessionele apparatuur met twee geschakelde dia-projectoren ter beschikking en wist hij veel, nog goed bruikbaar kantoor meubilair kosteloos voor De Duynkant te verwerven. Door zijn vrolijke uitstraling was het plezierig met Jaap samen te werken. Hij had duidelijk een eigen mening en ging soms zijn eigen weg. Jaap is van zeer veel betekenis geweest voor de Werkgroep Oud-Castricum en heeft door zijn dia-presentaties samen met Loek Zonneveld voor menig dorpsgenoot een fijne avond verzorgd. Wij zullen hem missen en zijn heel dankbaar voor datgene wat hij voor de Werkgroep en voor velen van ons per soonlijk heeft betekend. 89

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 89