Algemene Bank Nederland een verwaarloosd huis aan. In de herinnering van mevrouw Mol- Veenstra. de enige overgeblevene van 5 kinderen, was het inderdaad een heel oud huis. Kapitein Rommel had volgens haar aan het onderhoud niet veel aandacht besteed, waarschijnlijk omdat hij toch niet veel thuis was. De balken bleken rot en het dak lekte. Veenstra vernieuwde het dak en voerde ook andere herstelwerkzaamheden uit. Op diverse kaarten toont het huis een langgerekte 'getande' vorm. In het voorste en breedste gedeelte werd gewoond. Het achterste en op de tekeningen smalste gedeelte was de timmerwerkplaats. Men sliep op de bovenverdieping onder het vernieuwde dak. De familie Veenstra in 1928 poserend voor het opgeknapte huis, Dorpsstraat 47. V.l.n.r.: Guurtje Veenstra-Hoogland, haar dochter Njiske, echtgenoot Sipke Veenstra en schoonvader Rein Veenstra. Veenstra was zeer betrokken bij het Castrieumse sociale leven. Zo werd hij de eerste voorzitter, toen in 1928 op initiatief van dokter Leenaers de Castrieumse EHBO werd opgericht. Hij bleef 35 jaar actief in deze organisatie en zelfs toen hij zijn bedrijf aan de kant deed, was hij in het zomerseizoen nog dagelijks te vinden in de EHBO-post op het strand. In 1954 verkocht Sip Veenstra huis, werkplaats en erf aan Johannes Mul, ons reeds bekend van het adres Dorpsstraat 41, waar hij in 1939 vanuit Heiloo zijn eerste modezaak stichtte. De winkel Dorpsstraat 41 was een vrij smal pand met slechts één etalage, terwijl in 1955 in het nieuwe en bredere pand, dat bovendien meer naar achteren was gelegen, een winkel met aan de voorkant twee naar buiten uitgebouwde etalagekasten kon worden gerealiseerd. Voor een modezaak, die het in belangrijke mate moet hebben van het aantrekkelijk uitstallen van de koopwaar, geen onbelangrijke verbetering. Eer» vertrouwd adres Waar snelheid en goed werk nog service is DORPSSTRAAT CASTRICUM Advertentie uit de periode, dat de ABN op het adres Dorpsstraat 47 was gevestigd. Het pand blijkt van buiten weinig veranderd. Omdat Johannes Mul te maken kreeg met gezondheidsklachten, liet hij zijn zaken meer en meer over aan zijn zoon Jan, die daarom in 1964, na zijn huwelijk met Ans Borst. Dorpsstraat 47 betrok, terwijl zijn vader zich terugtrok in de rust van een woning aan de Overtoom. Jan Mul, geassisteerd door zijn vrouw, zette de modezaak met succes voort, maar de vreugde werd vanaf 1966 wreed verstoord door de nieuwbouwplannen van buurman Spaan, waarvan we de gevolgen voor het gezin Mul in het voorgaande uit de doeken hebben gedaan. Omdat de plannen van Spaan uiteindelijk niet waren tegen te houden, koos Jan Mul eieren voor zijn geld en verhuisde hij in 1969 met zijn gezin naar een vrijgekomen winkelpand aan de overkant, waar hij zijn herenmodehuis voorzette onder de bekende slagzin: "Dit weet u Mul kleedt u", een zaak die nu door een andere eigenaar wordt geëxploiteerd onder de naam Muli. Volgens de plaatselijke krant opende op 21 juli 1969 de Algemene Bank Nederland (ABN) een kantoor op Dorpsstraat 47, na een grondige verbouwing van de voormalige modezaak van Mul. Het verdere lot van het pand werd bepaald door de firma J.J. Res, die in november 1976 bij de gemeente De herenmodezaak van Mul, Dorpsstraat 47, in 1957. Jan Mul voor zijn zaak te midden van de door hem gesponsorde wielergroep in de 'Tour de Flevo'. 51

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 51