s. jzen uit gendom vas. Hij loor een iman te i van de lis en de inde aan In 1920 2170 m2 staan uit Sjaan Kuijs-Hopman met een vetweider die 'achterliep. chtingen 21 april aan de weg met estaande Zo begon Cor Kuijs met zijn kippen. Cor Kuijs vent zijn eieren uit. huis toegewezen in de Schoolstraat en bij mijn dagelijkse rondgang langs de klanten hoorde ik dat Piet Kuijs de boerderij, waar moeder nog in woonde, wilde verkopen en ik hoorde de prijs ook al! Ik naar huis en vertelde mijn vrouw dat en we besloten te kopen. Nou Piet keek wel op, maar we kochten het, op naam van mijn vrouw, mijn moeder ging met haar dochter naar de Schoolstraat en wij naar de Breedeweg. Daar ben ik ook met kippen begonnen, 28 kippen met hok gekocht van de overbuurman en de eerste dag had ik 26 eieren. Ja, wat moet je dan: die een eitje, en die, maar de volgende dag weer 25 eieren.' Iedereen werd ingespannen, lopend, met de fiets, met een brommer en zo is het met die kippen en eieren begonnen. Mijn vrouw hield overdag de kippen bij en ik deed dat 's avonds. Zonder mijn vrouw had ik dat echt niet gered. In 1961 naam ik een schuur van Klaas Veldt over en mijn schoonvader bouwde er later nog eens 27 meter tegenaan. De kippen liepen aanvankelijk los, maar toen wij in Brabant legbatterijen hadden gezien, zeiden wij tegen elkaar, oh zo moet het dus. Stap voor stap werd het systeem gewijzigd en op het laatst had ik in de schuren, in legbatterijen, wel 5000 kippen; een echt hoenderparkbedrijf met een auto. De eerste auto, ik weet het nog heel goed, was een Ford Cortina, gekocht voor f6000,-. Daarnaast heb ik ook nog 8 melkkoeien gehad en deed ook in bollen op een stuk tand van een bunder aan de Papenberg. En maar werken, maar je verdiende wat en dal verzachtte de arbeid. Dat werken ging door tot het in I972P73 niet meer ging en op doktersadvies ben ik gestopt. Da's al een hele tijd geleden. Mijn vrouw Sjaan Hopman was een geweldenaar, die ook in staat was veel werk te verzetten; zij is helaas op 7 september 1992 overleden. Onze vier dochters, die inmiddels getrouwd zijn en gelukkig in de buurt wonen, houden mij in de gaten, helpen mij en komen regelmatig langs. En zo gaat het allemaal nog wel en ik zit hier aan de Breedeweg toch ook we! goed, vertrouwd, dat is het" Boerderij aan de Rollerusstraat (nr. 1) Jacobus Scholting verkoopt in 1842 een stuk land aan de Breedeweg ter grootte van 20.700 m2 aan Pieter Schotvanger, boer en landman, die sedert 1829 gebruiker/bewoner was van de bestaande oude boerderij. Hij was gehuwd met Arendje Kuijs en uit het huwelijk werden vier kinderen geboren. Na het overlijden van Pieter Schotvanger in 1861 verkreeg Arendje Kuijs, landbouwster, met haar minderjarige kinderen Jannetje, Pieter. Klaas en Jacob het weiland en de boerderij met huis en erf. De oude boerderij werd in 1873 gesloopt en een nieuwe boerderij (groot 18 x 20 meter) gebouwd. In 1886 werd Lucia Roskam, weduwe van Klaas Schotvanger, te Egmond-Binnen mede-eigenaar van het huis, samen met Arendje Kuijs en werden zij ook de nieuwe eigenaar van het weiland. In 1898 volgde een boedelscheiding en werd Gerrit Albrink, landman te Uitgeest, bij een openbare verkoping de eigenaar van het huis en erf, groot 4280 nt2, die het kort daarna verkocht aan Wilhelmus Hendrikus de Wildt. landman te Uitgeest, wonend aan de Langebuurt. De ligging aan de Rollerusstraat. 21

Jaarboek Oud Castricum | 2005 | | pagina 21