Oktober 1 De postduivenvereniging De Luchtpost is samengegaan met de Limmense duivenvereniging Gouden Wieken. Het voor malig clubgebouw op Wouterland staat te koop. 22 Villa Fochteloo is met een openingsfeestje in gebruik geno men als uitvalsbasis voor de boswachters van het PWN. 22 De winkeliersvereniging Castricum Centrum organiseert een inzamelingsactie van speelgoed voor het asielzoekers centrum in Heemskerk. 30 Het 26e jaarboekje van Oud-Castricum wordt overhandigd aan Ria Baars, weduwe van Frans Baars die op 11 juni is overleden en onder meer als lid van de redactie van het jaar boek en auteur actief was. November 12 De Initiatiefgroep Dorpsstraat Ons Dorp presenteert een plan voor een groot plein omringd door winkels op het ter rein van het Bakkerspleintje. 16 Het jeugdorkest van Emergo promoveert naar de eerste afde ling. Het fanfareorkest haalt in de vaandelafdeling een eerste prijs met onderscheiding en wimpel van de muziekbond. 28 Uit verkeerstellingen blijkt dat de verbinding die is gemaakt tussen de spoorwegovergang en de Stationsweg een ver- keersafname in de Dorpsstraat van dertig procent heeft op geleverd. 29 Schoenmaker Heine stopt er mee na 51 jaar vakwerk. December I Vrijwilligers van jongerencentrum De Bakkerij richten een vereniging op om voor hun belangen op te komen. De ge meente wil het jeugd- en jongerenwerk vooral richten op tie ners, waardoor de oudere jeugd grotendeels buiten de boot zou vallen. 4 Bijna twintig voormalige huurders van De Clinghe bieden de Raad van Bestuur van psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch een petitie aan. waarin ze vragen alsnog gebruik te mogen maken van het theater. 4 De directeur van het ziekenhuis maakt bekend dat als gevolg van de fusie met het Riagg Zaanstreek/Waterland de naam Duin en Bosch wordt veranderd in Dijk en Duin. Een grote brand heeft een bloembollenschuur aan de Duinweg volledig in de as gelegd. Inwoners van Castricum mogen meewandelen met gedepu teerde Schipper, waarbij een discussie wordt gevoerd over het natuurbeheer. 9 Rob van Keulen is bij zijn afscheid als voorzitter van de MKB-Noordwest Holland benoemd tot lid van verdienste. II De Castricumse vrijwilligersgroep van de Hospicegroep Midden-Kennemerland ontvangt de vrijwilligersprijs 2003, beschikbaar gesteld door de Rabobank. 19 Het Oratoriumkoor viert het 35-jarig jubileum met een uit voering van de Messiah van Handel. 20 Jan Langeveld van de bekende rijdende winkel stopt er na 45 jaar mee. 25 Liefhebbers van kunst en fotografie kunnen hun hart ophalen aan de kunstzinnige winterroute die voert langs Toonbeeld, Perspectief en de Fotoclub Castricum. 26 Er is een levende kerststal te bewonderen in het bezoekers centrum De Hoep. Tevens is er een optreden van het zang koor Cantare. Anneke van der Kamp Niek Kaan 96

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 96