29 Koninklijke onderscheidingen worden uitgereikt aan W.J. Gerits-Schilderman. B. Gerits, F.K. Gregorius, C. Hoogeboom, W. Schagen en SPA. Zuurbier. Mei 8 Eerste openbare bijeenkomst van het vernieuwde Platform Sport. 18 Het tweede korenfestival van shantykoor De Skulpers wordt door de burgemeester geopend. 24 De inrichting van het bezoekerscentrum De Hoep is ver nieuwd en dat wordt met veel bijzondere activiteiten ge vierd. 30 De vogel-observatiehut nabij de duiningang Johanna's weg heeft de naam 'De winterkoning' gekregen, het logo van de heer E. Kortenoever, grondlegger bij het PWN van de af deling voorlichting en natuurrecreatie en oprichter van het eerste bezoekerscentrum het 'Wegwijsmuseum'. Juni 15 De heer Piet van der Horst van de parochiegemeenschap Castricum ontvangt de kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice voor de wijze waarop hij zich meer dan 40 jaar heeft ingezet. 16 Leerlingen van het Bonhoeffer College starten een 24-uurs actie om geld in te zamelen voor de bouw van een nieuwe agrarische school in Panama. 21 Castricums oudste inwoner, Cornelis Jacob van der Oord, wordt 103 jaar. 22 Een kunstfietsroute kan worden gevolgd in de gemeenten Castricum en Uitgeest. Er is een kunstmarkt, ateliers zijn ge opend en er treden verschillende muziekgezelschappen op. 22 Jan Vesseur. organist van de Hervormde kerk in Castricum, neemt na veertig jaar afscheid. 25 Met ruim 700 deelnemers was het loopgedeelte van de 24e editie van de Dubbele Lus goed bezet. Bij de senioren pakten Hilda Kibet en Hugo van den Broek de winst. In de wielerkoers voor elite en neo-amateurs zegevierde Robert Slippens. 29 Ringsteekwedstrijden en nostalgische tractorenshow in Bakkum. Juli 5 Slagerij Jonker aan de Bakkummerstraat sluit na 67 jaar de finitief de deuren. 11 Bij strandtent Paal 45 beginnen vijf mannen en een vrouw op een paal een lange zit die van vrijdag tot zondagmiddag zou duren. De opbrengst van 1500,- gaat naar het Ronald McDonaldfonds. 25 Een bewoner van een nabij gelegen bungalow tekent be zwaar aan tegen het houden van het jaarlijkse timmerdorp in het wijkpark. De bestuursrechter beslist echter dat het eve nement ook dit jaar weer mag doorgaan. 26 Het voormalige hotel-café-restaurant Komman aan de Mient, later restaurant De Heerlijkheid, is omgetoverd in grand café Mezza Luna. 30 Een zwarte zwaan (Cygnus atratus) is tijdelijk neergestreken in het infiltratiegebied. Augustus 4 De uitbreiding van de Rabobank is in gebruik genomen. In de gevel zijn de oude tegeltableaus van het voormalig hotel café-restaurant De Rustende Jager aangebracht. 13 Een traumahelicopter landde op het strand om een gecrashte hangglider hulp te bieden. Het slachtoffer werd met nek- en rugletsel naar het Amsterdams Medisch Centrum gevlogen. 15 Jos Zewald, directeur van de woonvorm Klaverland en sec tormanager van Odeon, neemt afscheid. 18 De nieuwe lichtinstallatie op Tennispark Vinkebaan is fees telijk in gebruik genomen. 20 Rob Brandsma, secretaris van de Stichting Jumelage Castricum-Balatonfüred, wordt uitgeroepen tot ereburger van Balatonfüred. 22 Het gemeentebestuur vraagt in een brief aan de Tweede Kamer om een onderzoek naar de minimale vlieghoogte, ter beperking van de geluidsoverlast. 23 Over de bewoners van de Nuhout van der Veenstraat is een boekje samengesteld. Het eerste exemplaar wordt aan de burgemeester overhandigd. 25 Castricummer gedood bij een echtelijke ruzie. 30 Voormalig Nederlands kampioen freestyle skaten Paul Bakker geeft een clinic, waar zo'n vijftig kinderen op afko men. September 6 Toonbeeld organiseert samen met andere organisaties de eerste Castricumse uitmarkt. Er doen meer dan veertig ver enigingen mee. 11 Psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch verhuurt de to neelzaal De Clinghe voorlopig niet meer aan derden. Veel toneel-, zang- en dansverenigingen zitten zonder accommo datie. 12 Officiële opening van een nieuw gemeentelijk afvalbrengde- pot aan het Schulpstet. 26 De gemeente gaat een strategische visie voor de komende 25 jaar ontwerpen; daarbij worden zoveel mogelijk inwo ners betrokken. Het proces onder de titel 'Buitengewoon Castricum' wordt ingeleid met een tocht per touringcar door de gemeente. 26 Het eerste CAL- eenakterfestival, georganiseerd door vijf toneelverenigingen, wordt gehouden in de Burgerij in Lint- men. 95

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 95