Kroniek 2003 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 23292 inwoners; 54 minder dan op 1 januari 2002. 9 Vogelaars uit heel Nederland reppen zich naar het infiltra- tiegebied in de duinen waar de zeldzame grote tafeleend is waargenomen. 16 Theo Dekker ontvangt in verband met zijn 25-jarig lidmaat schap van Pancratius het zilveren insigne van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel. 20 Start van de grootscheepse herinrichting van het kampeer terrein Bakkum. Ook worden verschillende natuurontwik kelingsprojecten rond de camping uitgevoerd. 25 De brandweerlieden Jan Beerse. Jan Weda en Hans Houtenbos zijn bij hun afscheid benoemd tot lid in de orde van Oranje Nassau. 30 Het ruim een jaar geleden geopende restaurant Apicius in Bakkum van Thorvald en Gaylord de Winter wordt verrast met een Michelinster. 30 Aan het Bonhoeffer College wordt voor de tweede keer de 'Horizon Grensverleggend Onderwijsprijs' toegekend. Acties worden gevoerd om geld in te zamelen voor een school in Peru. Februari 8 Een golfwedstrijd tussen Egmond en Castricum brengt 12.000,-op voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. 16 Grote belangstelling voor de door PWN en Lionsclub geor ganiseerde Winterdag in het duingebied met spelletjes en activiteiten. 18 De aanwijzing tot provinciaal archeologisch monument van het gebied rond Kronenburg wordt bekend gemaakt. 18 Bij werkzaamheden op het kampeerterrein Bakkum wordt een Duitse brisantgranaat uit de Tweede Wereldoorlog ge vonden. 22 Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan organiseert de Postzegelvereniging Castricum een tentoonstelling en een ruilbeurs. Maart 2 Een grote carnavalsoptocht onder leiding van prins Inspirator trekt door de straten van Castricum. De heren M.C. Klaver en E.F.G. Meijer worden onderscheiden met de orde van de Luie Bul. 2 De Castricumse Rugbyclub is ongeslagen landskampioen geworden. 94 8 De toneelvereniging Forento viert het 40-jarig bestaan met twee bijzondere toneelvoorstellingen. 9 De Projectgroep Arbeidsuitgeschakelden Castricum bestaat 25 jaar. Het feest wordt geopend door plaatsgenoot en voor malig revueartiest Frans van Dusschoten. 15 De brandweer wordt gealarmeerd voor een flinke duinbrand achter de Papenberg. Er is ongeveer 150 vierkante meter af gebrand. 24 Oud-voorzitter van de Atletiek Vereniging Castricum Wim Res ontvangt uit handen van wethouder Könst een onder scheiding van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie voor zijn inzet bij de totstandkoming van de atletiekbaan. April 1 Ondanks de datum kwamen er toch veel mensen af op het bericht dat er onder meer een oude motor met zijspan, ge vonden in een tot nu toe onbekende Duitse bunker, te zien was in het historisch informatiecentrum van de werkgroep Oud-Castricum. 2 De ruilverkaveling Limmen-Heiloo, die betrekking had op het buitengebied van Castricum, is na 16 jaar afgesloten en de landinrichtingscommissie is ontbonden. 7 Het woongebouw De Brink is officieel geopend met de onthulling van een tegeltableau door burgemeester mevr. Emmens-Knol. Ter gelegenheid van de opening mocht de werkgroep Oud-Castricum een cheque van 5000,- in ontvangst nemen van projectontwikkelaar Biesterbos Plan Ontwikkeling. 12 Leerlingen van de basisschool De Sokkerwei en wethouder Könst openen een speelbos van 3.5 hectare in het duinge bied vlakbij Johanna's Hof. 15 De heer Felix de Bats neemt na 10 jaar afscheid als voorzit ter van de afdeling Castricum van het Rode Kruis en ont vangt de Medaille van Verdienste in brons. 19 De burgemeester opent het strandseizoen door het slaan van een 'Strandpaal van de toekomst'. 21 De Landschapsdag in Castricum is een groot succes. Er is een nieuwe fietsroute van 33 km uitgezet, waarbij op ver schillende punten deskundigen uitleg geven over bijzonder heden in het landschap. 23 De nieuwe ruimte voor het VVV-ANWB-kantoor aan de Dorpsstraat wordt geopend door wethouder Veldt. 28 Start van een Hongaars Cultureel Festival; een delegatie uit Balatonfüred bezoekt Castricum.

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 94