Het advies dat het gemeentebestuur heeft ingewonnen meldt: dal het huis geheel van steen is gebouwd en gedekt met pannen, dat de kamer aan de Bakkummerstraatweg (nu Van Oldenbarne- veldweg geheten) bestemd is voor café met vergunning (gewone dorpsherberg met biljart), dat de slagerij mede van steen, een pannendak heeft en een afzon derlijke ingang. De bestemming verschilt in niets van andere kleine dorpsslagerijtjes, waarin nu en dan een varken, koe of kalf wordt geslacht en het vleesch voor verkoop aan de klan ten gereed gemaakt wordt"Verder wordt gemeld dat men in de omgeving van ge noemd perceel in de noordelijke en wes telijke richting bos vindt en in 't oosten weiland. Alleen in het zuiden vindt men een kruidenierswinkel (van lob Zonne veld) en enkele arbeiderswoningen en dat binnen een kring van 200 meter. Dit vormde honderd jaar geleden het hart van Bakkum ten zuiden van de Zeeweg. De toestemming is op 21 april door de gemeente aan Wub Joosten verleend. 5 juli 1903 Jacobus Joosten van beroep brood- en koek bakker, wonende in Beverwijk, heeft een stuk grond aangekocht direct ten noorden van het café van Wub Joosten (nu hotel Borst). Hij richt een verzoek aan het gemeentebestuur om een dub bel winkelhuis met bakkerij te mogen bouwen en vraagt vergunning tot het uitoefenen van het brood- en koekbak- kersbedrijf. Het winkelhuis zal door twee gezinnen worden be woond. De goedkeuring wordt op 5 augustus 1903 verleend. 29 juli 1903 Op verzoek en voor rekening van de gemeente wordt een woningon- derzoek uitgevoerd, aanvankelijk met medewerking van de gezond heidscommissie te Beverwijk. Voor deze werkzaamheden worden timmerman C. Tromp en veldwachter C. Bakker aangewezen. De kermis te Bakkum (het oorspronkelijke Bakkum ten noorden van de Zeeweg) mag doorgaan, ook bij Wub Joosten 'in dezen als onder Bakkum te beschouwen'Voor het komende jaar moet de gemeen teraad tijdig een besluit nemen om de Bakkummer kermis gelijk te laten vallen met de Castricummer kermis. 26 augustus 1903 Er is langdurig zoveel regen gevallen dat het moeilijker dan anders is om de zandwegen in orde te houden. 16 september 1903 De gemeenteraadsleden Cornelis Spaansen en Jan Twisk worden her benoemd. Er is een verzoek van Jacob Pzn. Kuijs om de slechte toe stand van de Schapenakkers, de weg naar Heemstede, te herstellen. 22 september 1903 Het college van Gedeputeerde Staten heeft besloten tot aankoop van de benodigde gronden in Castricum voor de aanleg van een hulp- Wet gebied binnen een cirkel van 200 meter rond het geplande café van Wub Joosten in 1903. Deze schets vergezelde de bouwaanvraag om de overige bebouwing aan te geven. Op de plaats van dit café is nu hotel Borst gevestigd. spoorbaan bestemd voor de opbouw van een tweede provinciaal krankzinnigengesticht (de eerste was Meerenberg te Santpoort). 1 oktober 1903 Onderwijzer Gerardus J. Schipper heeft eervol ontslag gekregen in verband met zijn benoeming in Hilversum. Het overige personeel van de openbare lagere school (in 1903 nog de enige school in Cas tricum) bestaat uit Cornelis Bussen, hoofd der school, de onderwij zers Dirk Dekker en Regardus van der Ven en de onderwijzeressen Maria Sluysken, Grietje Eenhoorn en Geertruida Mulder. 9 december 1903 Bestek en voorwaarden voor het bouwen van de onderwijzerswo ning zijn goedgekeurd door de minister van Binnenlandse Zaken. 31 december 1903 De gemeenterekening over het jaar 1903 telt aan ontvangsten 14.134,-. De uitgaven bedragen 14.306,-, zodat er een nadelig saldo is van 172 gulden. Simon Zuurbier 91

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 91