Veldwachter Bleijendaal houdt Jan Dekker aan op de Cieweg ter hoogte van de Dorpsstraat. De foto is in de zomer van 1933 gemaakt door een persfotograaf. Foto's van de miniauto werden in binnen- en buitenlandse bladen opgenomen. Het wonder op wielen trok veel belangstelling en een fotograaf van het ANP maakte foto 's die in tal van bladen zelfs in het bui tenland werden afgedrukt. Mijn vader en ik kwamen later eens langs een etalage van een winkel in Keulen en zagen daar tot onze verrassing ook een foto van onze miniauto. De winkelier kon het nauwelijks geloven dat de maker en de chauffeur voor hem stonden. Op 30 oktober 1944 trokken honderden bommenwerpers en jachtvliegtuigen over richting Duitsland. Plotseling hoorden we een enorme klap achter ons huis aan de Schoolstraat. Mijn vader en ik renden naar buiten en daar lag een grote vier meter lange, grijsblauwe metalen benzinetank afkomstig van een jachtvlieg tuig. Het bleek een Republic P-47 type 'Thunderbolt' te zijn, in gewoon Nederlands 'donderslag'Ik zag er direct het casco in voor een zeilbootje. In de zomer van 1945 lag ons zeilbootje met de naam 'Thunderbolt' al in de haven van Uitgeest. Ik heb me er nog jaren mee vermaakt en heb er zowaar mijn vrouw door leren kennen. Vele jaren later kwam er een echte zeilboot, waar ik nog steeds mee vaar. Die typisch Nederlandse grote BM kreeg natuurlijk een Hollandse naam. Als eerbetoon aan onze eerste uit de hemel gevallen boot kreeg hij de naam en zeilnum- mer 'Donderslag 1944'. Een andere grote hobby van mij is nog steeds de motorsport. In 1959 reed ik voor het eerst een wegrace en daarna had deze tak van sport mij helemaal te pakken. In 1967. het jaar waarin ik veertig werd, behaalde ik mijn grootste successen. In juli vestig den mijn twee ploeggenoten en ik op het circuit van Zandvoort een 24-uursrecord. Dat record houdt nog steeds stand. Drie we ken later werd ik Nederlands kampioen in de 250cc-klasse. Nu race ik nog steeds in eigen land en in het buitenland in het Centennial Classic Demo Team op de originele Kawasaki- en Yamahafabrieksracers uit 1960-1970. Tot 1986 woonde ik in Castricum. Door alle nieuwe uitbreidin gen werd het steeds minder het dorp dat ik van vroeger kende en daarom ben ik naar het buitengebied rond Heiloo verhuisd. In de verte zie ik Castricum, de duinen en de abdij van Egmond. Als ze vragen waar ik woon zeg ik altijd dat mijn huis aan de rand van Castricum staat Jan Dekker in actie in 1968 op het circuit van Assen. 64

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 64