I Snackbar Veronica, Dorpsstraat 35, in 1998. De groentezaak van Nicolaas Scheerman, Dorpsstraat 35, rond 1960. Hoewel dat aan de buitenkant niet duidelijk is te zien, vond de bouw van het winkelpand in twee gedeelten plaats. Het gedeelte gelegen aan de Dorpsstraat werd gebouwd in 1928. Eigenaar was de in Heemskerk geboren en toen 29-jarige Nicolaas Scheerman. die er met zijn vrouw Maria Mooij een groentewinkel begon. In 1950 kreeg Scheerman toestemming om het pand aan de kant van de Verlegde overtoom uit te breiden. De winkel werd vergroot en er werd een garage aangebouwd. In 1964 stopte Scheerman, hij was toen bijna 65 jaar, met zijn groentezaak en verkocht het pand aan Jan Stengs, bekend van de groente- en fruithandel in de Burgemeester Mooijstraat. De benedenverdieping kreeg nu een dubbele bestemming. Dochter Gré Stengs begon in het garagegedeelte een groente- en fruithal. als een soort voortzetting van de groentehandel van Scheerman en als een filiaal van de zaak van haar vader. Het voormalige winkelgedeelte werd nu ingericht als snackbar en geëxploiteerd door Theo Besteman, de echtgenoot van Gré Stengs. Deze situatie duurde slechts korte tijd, want in 1967 werd de groentehal opgeheven en bij de snackbar getrokken, die hiermee een gedaanteverwisseling onderging. Zoals hiervoor reeds vermeld, stopte Besteman in 1978 met de exploitatie van de snackbar. Later is hij actief in de Burgemeester Mooijstraat, waar hij de slagerswinkel van Van Haaster had overgenomen. In 1981 verkocht Jan Stengs het g pand aan een nieuwe snackbarexploitant. Cornelis den Engelsen, en sindsdien is het een snackbar gebleven. hoekpand Dorpsstraat 35 aan de kant van de Verlegde Overtoom aangegeven. Aanzicht van de zijgevel van het pand Dorpsstraat 35 aan de kant van de Verlegde Overtoom in 1950. Geheel links de garage. In nog te verschijnen jaarboekjes zal het resterende gedeelte van de Dorpsstraat worden behandeld. Wim Hespe Lien Steeman Bronnen: Bakker-van der Wolff. C.G.; Zuurbier, S.P.A., De Castricumse familie Twisk. 10e Jaarboekje Werkgroep Oud-Castricum, 1987. Deelen. D. van. Historie van Castricum en Bakkum, Schoorl. 1973. Fotoarchief Werkgroep Oud-Castricum. Gemeente Castricum, archief. Heideman. H.. De oude generatie van Bakkum en Castricum (1900- 1940). Heideman, H., De oude generatie van Bakkum en Castricum, Deel 2 (1900-1950). Kadastrale gegevens Castricum, Kadaster te Alkmaar. Nieuwsblad voor Castricum. beschikbare nummers uit de periode 1925 - heden. Regionaal Archief Alkmaar, Bevolkingsregister Castricum. Zuurbier, S.P.A., De Castricumse familie Res, 6e Jaarboekje Werkgroep Oud-Castricum, 1983. 57

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 57