Goed bewaarde herinneringen aan D.I.U., zoals het fraaie vaandel, waren lange tijd uitgestald in het museum van Duin en Bosch. concours in 1937. Als excuus werd daarvoor genoemd dat het op die beruchte dag zo hard regende dat de druppels op de pauken vielen en de jury meende dat er een valse baspartij vertolkt werd. De krant Uit D.I.U. ontstond in 1951 nog een boerenkapel onder de naam 'De Roggebouwers bracht hulde aan Gerrit van der Wolff, die jarenlang zijn krachten als secretaris aan de vereniging had gegeven en ook aspiranten had opgeleid of zelfs de dirigeerstok ter hand nam bij afwezigheid van de dirigent. Vermeldenswaard was ook dat een aantal inwoners van Castricum onder de naam 'Vrienden van D.I.U.' een comité had gevormd om geld in te zamelen, enerzijds ter dekking van de onkosten van de festiviteiten en anderzijds om de kaspositie van de vereniging te verstevigen. Uiteindelijk werd er een bedrag van 700 bijeen gebracht, dat op de jubileumreceptie werd aangeboden. Op deze receptie reikte voorzitter Jacobs aan de leden Gerrit en Jan van der Wolff, Jan Ie Noble en Wub van Weenen een erediploma uit. Vanaf die tijd daalde de belangstelling voor deelname aan het korps zienderogen. Oude leden verlieten de vereniging, er kwamen geen jonge mensen om de opengevallen plaatsen te bezetten en het onafwendbare einde tekende zich af. Er ontstond in 1951 uit D.I.U. 1 I c t Gedicht uit het Nieuwsblad voor Castricum van 19 mei 1951 ter ere van het 40-jarig bestaan. D.I.U. Gij weet het dus. Gij weet het dus. Er is een comité, Dat wil een Ilink muziek-surplus. Wie doet hieraan niet mee? Dus nu zij zelf dan jubileert. Past ons een kloek cadeau, Dat door haar vormen exelleert. Neen, dit keer niet zo-zo. Het geldt D.I.U. 't Fanfarecorps, Dat veertig jaar bestaat.. Al is haar kunst en werkkring dorps. Niet als 't om blazen gaat. Dan jubelt zij haar noten uit En bast haar contrabas. Dan klinken koperen kelen luid. En afgestemd. Als glas. Verschijnt zij niet bij jubilé. Bij huw en feestpartij? Doet zij niet overal aan mee? Ja. D.I.U is er bij. Maar voor de blazers van stavast Een Castricumse klank Die bij de D.I.U.- geestdrift past. Kortom, een klank van dank. Gij veertig-jarig-blaascomplot. Uw feest zij onbegrensd. En namens 't hele dorp tot slot Nog veel succes gewenst. Trek uit. Trek op. Mars lustig voort. Per tuba en piston. Want bij ons pittig dorp behoort: Een muzikale bron. A. van Kluyve 34

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 34