De restanten na de brand. Nadat Gerrit Dokter de opstallen van Theun de Hoop in eigendom had verkregen, werden plannen voor herbouw en nieuwbouw ontwikkeld waarin allerlei wensen en ideeën konden worden meegenomen. Zo werd Johanna's Hof flink groter en behield onder andere door de rieten daken dezelfde uitstraling en het landelijke en intieme karakter. Op 29 juni 2001 gaven Gerrit en echtgenote Foekje Dokter een groot feest om de heropening van het restaurant te vieren. Hiermee werd een periode afgesloten waarin hard is gewerkt aan de realisatie van de plannen. Er is nu veel meer ruimte gekomen om de toenemende stroom bezoekers te kunnen opvangen. De uitbreiding, die Johanna's Hof tevens de functie van partycentrum geeft, bestaat uit een nieuwe vleugel met vijf zalen in Engelse jachtstijl. een binnenterras en een kleedruimte voor artiesten. In totaal is er binnen plaats voor 550 mensen. Daarnaast zijn de paardenstallen uitgebreid en is ook het buitenterras sterk vergroot met plaats voor nog eens 350 mensen. Om een snelle bediening op het buitenterras mogelijk te maken worden door de obers de bestellingen doorgeseind naar het buffet. Er werken zo'n 80 mensen, van wie 25 in vaste dienst en de overigen parttime. Een begrip in de wijde omgeving Johanna's Hof is een begrip in de wijde omgeving. Dit getuigen ook de vele bezoekers die 's winters maar vooral zomers hier neerstrijken: fietsers, wandelaars, joggers en ruiters die hier graag even pauzeren, maar ook automobilisten, zakenlieden, bewoners uit de regio en vakantiegangers die hier komen om iets te gebruiken en van de sfeer te genieten. Gerrit Dokter: Wij hebben een lage drempel. Je kunt hier zowel in trainingspak binnenkomen als in een chique outfit. De ligging midden in de natuur en de nabijheid van Bezoekerscentrum 'De Hoep spelen natuurlijk een grote rol. Maar er is hier ook meerwaarde gecreëerd: de speeltuin voor de kleintjes, de mogelijkheid om paarden te stallen - waar vind je dat hier in de omgeving? - en de vijver met de sierwatervogels. Er lopen maar liefst tachtig verschillende soorten rond bij de vijver en in de tuin bij het terras". Johanna's Hof kent een lange en rijke historie, het staat bij velen bekend als een gezellig en gastvrij café-restaurant, als de plaats van bruiloften en partijen en het is op zomerse dagen heerlijk genieten op het grote terras met uitzicht op een prachtige omgeving van bos en duinen. Dat Johanna's Hof in deze sfeer nog een lange toekomst mag hebben! Simon Zuurbier Het nieuwe partycentrum (foto Kees Koot). Bronnen: Archieven: - Koninklijk Huisarchief: archief koning Willem I. - Nationaal Archief: archief Staatssecretarie 1813-1840, archief geslacht Gevers. - Regionaal Archief Alkmaar: archief gemeente Castricum en bevolkingsregisters en burgerlijke stand van Castricum. - Rijksarchief Haarlem: Archieven Provinciaal Bestuur Noord- Holland. Belonje, mr. J.: Het Zeeveld te Noord-Bakkum. 7e Jaarboekje Werkgroep Oud-Castricum, 1984. Jelles, J.G.G.: Geschiedenis van beheer en gebruik van het Noordhollands duinreservaat, Instituut voor Toegepast Biologisch Onderzoek in de Natuur, mededeling nr. 87, Arnhem. 1968. Kistermann, H.: Aspekten van de gebruiksgeschiedenis van het duinterrein Bakkum. Amsterdam, jan/maart 1989. Roos, Rolf: Bewogen Kustlandschap; Duinen en polders van Noord- Kennemerland. 1995. Ruijter. Q. de: Over duinboerderijen en haar bewoners. 4e Jaarboekje Werkgroep Oud-Castricum, 1981. Ruijter W. Jzn., Q. de: Schippers van het Stet, 1974. Met dank aan: Th. de Hoop. G. Dokter. H.H. Posthuma (PWN) en W.J. Twisk (Biddinghuizen). Gerrit Dokter met zijn vrouw Foekje; al vele jaren runnen zij samen Johanna's Hof (foto Kees Koot). 15

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 15