Het interieur van de nieuwe zijvleugel. keer per jaar. Theun de Hoop: "Dan gebeurde liet wel dat Prins Bernard geen trek luid in de traditionele erwtensoep maar bij liem in de keuken zelf een lekker maaltijd met een biefstukje uitzocht" Pannenkoeken In de zestiger jaren neemt het aantal bezoekers van Johanna's Hof enorm toe. Op zomerse dagen is er sprake van een ware invasie van dagjesmensen, strandbezoekers, kampeerders, ruiters en plaatselijke inwoners. Op die dagen heerst er een ongekende drukte in de keuken, want door toedoen van de Nederlandse Spoorwegen zijn de pannenkoeken van Johanna's Hof een begrip geworden. Theun de Hoop: "In 1960 zijn de Nederlandse Spoorwegen begonnen met dagtochten. Hoe men toen bij Johanna's Hof gekomen is? De directie van het PWN en de NS kwamen bij me dineren. Men bestelde o.a. erwtensoep en pannenkoeken. Een paar maanden later werd ik door het PWN opgebeld of ik er iets voor voelde om mee te doen aan de dagtochten. Dat meedoen bestond uit het bakken van pannenkoeken. Ik heb geen nee gezegd. Kort daarna bezocht Bert Garthof meHij stelde een radiopraatje samen. Enkele dagen later werd dat programma 's morgens om half tien gebracht. Een uur later zaten hier de eerste pannenkoekeneters, 's Middags was het helemaal mis. Johanna 's Hof zat afgeladen vol met mensen, die pannenkoeken wilden hebben. En dan te bedenken dat we moesten bakken in een noodkeukentje. In 1961 bouwden we een nieuwe keuken". In 1952 werd aan de zuidzijde een zijvleugel aan Johanna's Hof' gebouwd. De kosten voor de uitbreiding van de keuken- en toiletaccommodatie in 1961 worden gedragen door het PWN met een verhoging van de huur als gevolg. De uitbreiding is vooral noodzakelijk geworden door de steeds groeiende vraag naar warme maaltijden en pannenkoeken, ook in het kader van de NS-dagtocht 'Duinwandeling Castricum'. Het bedrijf blijft groeien. In de zestiger jaren krijgt Theun de Hoop toestemming om achter het restaurant een houten bungalow te plaatsen, waardoor de woonruimte in de voormalige garage als onderkomen voor het personeel beschikbaar komt. Hier woont hij met zijn tweede echtgenote Grietje Kater, die eerder een hotel exploiteerde in Callantsoog. Het visitekaartje van Johanna's Hof: een groot terras in een Theun de Hoop met zijn liefhebberij: het fokken en houden van prachtige omgeving. Shetlandpony's. 13

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 13