BEZOEKT tf^oUcinnci Hoog bezoek op Johanna 's Hof aan het einde van de jacht. Onder andere prins Bernliard kwam hier vele jaren minstens twee keer per jaar. gebruikt. Ik ben in 1946 met 100 stoelen begonnen en langzamerhand zijn dit er 300 geworden. Tot en met 950 was het hier niet zo erg druk. Door de week deed ik alles zelf. terwijl in de weekenden een paar kelners kwamen helpen. Ik moest het wel alleen doen, want de omzet was toen nog niet zo groot, 's Nachts kwamen er we! eens jachtopzieners koffie drinken Verbouwing in 1952 Het uitoefenen van het café-restaurantbedrijf zoals het pachtcontract dit vermeldt, is nog heel kleinschalig en vindt nog steeds plaats in de voormalige garage van het vroegere, luxe theehuis. Wel was er inmiddels achter dit gebouwtje een kleine keuken aangebouwd. Theun de Hoop heeft plannen voor een flinke uitbreiding en wil er een zijvleugel aan bouwen. Hierbij speelde ook dat zijn vergunning tot de verkoop van sterke drank na 1 juli 1952 niet meer zou worden verlengd, omdat zijn 'lokaliteit niet aan de eisen voldeed'. Theun wil graag Jolianna 's Hof speelde een belangrijke rol bij de jachtheren. Hier werd na afloop van de jacht het wild verzameld en op een tableau uitgestald en werd de inwendige mens niet vergeten. Theun de Hoop Cor Heek heeft er op een gegeven moment genoeg van en gaat een theehuis exploiteren aan het Uddelermeer. Hij meent dat zijn schoonzoon Theun de Hoop als boerenzoon minder geschikt is voor de horeca. Theun echter heeft ondernemersgeest en voelt er best voor om dit werk te gaan doen en het bedrijf uit te bouwen. Hij solliciteert en het lukt hem de nieuwe pachter te worden. Daarbij heeft het meegeholpen dat zijn vrouw meegegroeid is met de horeca- activiteiten op Johanna's Hof. Theun sluit in 1949 met de Provincie een contract vooreen bedrag van ƒ1650,- per jaar voorde pacht van "de overkapping van de rijwielbergplaats, de waranda, de keuken en de garage met het bijbehorende terrein van de vroegere uitspanning 'Johanna's Hofaan de Zeeweg te Bakkum". Verder vermeldt het contract nog dat de pachter het gepachte zelf moet gebruiken voor het uitoefenen van het café-restaurantbedrijf, het houden van de fietsenstalling en het verkopen van provinciale wandelkaarten. Theun de Hoop vertelt: "In de garage (de vroegere paardenstal ben ik met mijn bedrijf begonnen. Alles was voor mij bijzonder vreemd, maar als je van dit werk houdt, zakelijk bent aangelegd en het wil allemaal een beetje lukken och, dan krijg je er heus we! aardigheid in. Een deel van de garage werd ook als woonkamer tijdens Uw wandeling CAFÉ-RESTAURANT-THEEHUIS Gelegen aan het midden van de Zeeweg Grote speelweide aanwezig Clubs en scholen speciaal tarief PRIMA KEUKEN Beleefd aanbevelend: Th. S. de Hoop Telefoon 486 - K 2518 Bakkum Advertentie op een plattegrond van Castricum en Bakkum - uitgave VW van omstreeks 1950. machtiging van GS voor de verbouwing van Johanna's Hof. Hij krijgt daarbij steun van de Gemeente Castricum en van het PWN. Het gemeentebestuur schrijft aan GS: "Er bestaat een zeer grote behoefte aan een inrichting waar sterke drank wordt verkocht, niet alleen met het oog op het drukke bezoek van het terrein bij Bakkum door badgasten en vacantiegangers, maar ook ten behoeve van hen die in het jachtseizoen de jacht beoefenen en als regel dan enige tijd in Johanna's Hof vertoeven. Een andere gelegenheid daartoe is ter plaatse niet aanwezig". Op 12 maart 1952 komt er een machtiging van GS om over te gaan tot de verbouwing die wordt uitgevoerd door P. Buis uit Oudorp. De totale kosten bedragen 17.500,- waardoor de huur wordt verhoogd van 1650,- naar 2350,-. Op 20 december 1952 wordt het theehuis officieel heropend. Johanna's Hof speelde een belangrijke rol bij de jachtheren. Hier werd na afloop van de jacht het wild verzameld en op een tableau uitgestald en werd de inwendige mens niet vergeten. Onder andere prins Bernhard kwam hier vele jaren minstens twee 12

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 12