te vernietigen. Nooit is bewezen dat de Duitsers dit met opzet hebben gedaan. Alleen de garage bleef bij de brand gespaard. In de oorlogsjaren moeten Cor Heek, zijn vrouw en dochter Cateau evacueren en komen terecht in de Friese gemeente Tietjerksteradeel. In deze gemeente woont ook de familie De Hoop. Vader De Hoop heeft een flink boerenbedrijf annex veehandel. Het duurt niet lang of zoon Theun krijgt meer dan gewone belangstelling voor Cateau Heek. Als dan ook de familie Heek direct na de oorlog weer terugkeert naar Bakkum. volgt Theun na enkele maanden en trouwt in 1946 met Cateau. Direct na de oorlog is Cor Heek in de garage weer begonnen om het bedrijf op te bouwen. De Provincie heeft wel in de jaren na de oorlog overwogen om tot herbouw over te gaan, maar concludeert dat vanwege de zeer hoge bouwkosten dit voorlopig onverantwoord zou zijn. In principe heeft de Provincie geen bezwaar tegen de plannen van Heek om zelf een nieuw pand te laten bouwen en wil daartoe ook het terrein voor een lange periode aan Heek in erfpacht gegeven. Ook Heek moet vanwege de hoge kosten afhaken en huurt de garage en de rijwielstalling die bij de brand gespaard zijn gebleven. De garage wordt ingericht als theehuis. Bij de beperkte welvaart van toen en de geringe verplaatsingsmogelijkheden, voldeed het de eerste jaren goed aan de toenmalige behoefte van het relatief nog gering aantal bezoekers aan duin of strand. Theehuis Johanna 's Hof met nog juist zichtbaar achter twee rijen bomen de schuur annex garage. Restanten van het theehuis na de brand in 1945. Voortzetting van het theehuis na de oorlog in de schuur; het grote terras compenseerde het ruimtegebrek binnen.

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 11