De jachtopzienerswoning 'Cock Cock'. Z EEWCa Locatie van het te bouwen theehuis met de te bouwen schuur. Hof. GS wil alleen tot de bouw besluiten als de zekerheid bestaat dat het verversingshuis voor een aantal jaren op voor de Provincie bevredigende voorwaarden kan worden verhuurd. Eind oktober 1928 worden drie verschillende plannen besproken, waarvoor bouwkosten worden genoemd van 9.500,-, 17.000,- en 22.000,-. Omdat het aanbieden van logeergelegenheid door GS niet gewenst wordt geacht, komt alleen het goedkoopste plan in aanmerking. Ook voor het exploiteren van eenverversingschgebouw zonder logeergelegenheid' blijken er geen gegadigden te vinden. GS maakt nu niet langer bezwaar tegen een nieuw te bouwen Johanna's Hof met logeergelegenheid. Voor het zomerseizoen 1929 wordt net als in 1928 het terrein verhuurd voor een bescheiden 'theehuis - winkeltje' bestaande uit een uitneembare houten tent. Verder wil GS voor 1000,- per jaar het bij de voormalige boerderij horende bouwland en grasland ter grootte van 6 hectare verhuren voor een periode van 10 jaar. Inmiddels zijn er gegadigden voor de huur van een door de Provincie te bouwen Johanna's Hof. uit onze gemeente met name Hendrik Twisk, Jan Brasser. Nicolaas Peijs en Willem Borst. De heer J.W. Kockx van de NV Noordzeebad uit Egmond aan Zee wil wel Johanna's Hof huren met minimaal twaalf 2-persoons kamers op voorwaarde dat ook een door de Provincie te bouwen hotel nabij het strand voor een periode van 15 jaar kan worden gehuurd. Hiertoe is de Provincie niet bereid. De bouw van het theehuis in 1933 Op 28 december is er goedkeuring van GS voor de bouw van het theehuis met schuur. De aanbesteding is gesteld op 19 januari 1933. De bouw wordt gegund aan de firma Henselmans uit Noord-Scharwoude voor een bedrag van 15.978,-. De bouwtekeningen laten een fraai ontwerp zien van een gebouw met een grondoppervlak van 10 x 20 meter met op de begane grond o.a. een entree, theekamer, eetkamer, keuken en buffet en op de eerste verdieping 7 slaapkamers, waarvan zes 2-persoons. Bij het theehuis hoort ook een garage/schuur van ca. 6 x 9,5 meter. Cornelis Willem Heek Op 20 september 1933 wordt een huurcontract 'met betrekking tot hotel-café-restaurant-gebouw Johanna's Hof' opgesteld met de nieuwe pachter Cornelis Willem Heek. De huur wordt vastgesteld op een bedrag van 1600 gulden per jaar en is gebaseerd op 7'A van de totale bouwkosten. Cornelis Willem Heek komt van Zandvoort, was daar vleeshouwer en gehuwd met Johanna Margaretha van Tetterode. Hun enige kind, dochter Cateau. is in 1924 in Haarlem geboren. Heek heeft grote plannen. Al kort na de opening richt hij een verzoek aan de Provincie om 1 of 2 tennisbanen aan te laten leggen tegen een extra huur van 7'A van de aanlegkosten. De Provincie heeft hiertoe niet besloten. De grote plannen heeft Heek toch snel moeten laten varen, zo blijkt uit zijn verzoek eind 1935 aan GS om een vermindering van de huur met 25%, dit vanwege de slechte bedrijfsresultaten door de crisistijd. Dit verzoek wordt ingewilligd. Het theehuis is bekend om zijn voortreffelijke keuken; in 1936 heeft men er al voorƒ3,50 volledig pension met stromend water op alle kamers en is het pension het gehele jaar geopend. De oorlogsjaren In de oorlogsjaren komt Johanna's Hof in handen van de bezetter en wordt geheel gecamoufleerd. In het hotel verblijven hoge Duitse officieren. Enkele maanden voorde bevrijding brandt op 31 jan. 1945 het gebouw tot de grond toe af; er werd verteld om de administratie 10

Jaarboek Oud Castricum | 2004 | | pagina 10