25 Het 24e jaarboekje van de Werkgroep Oud-Castricum, ge wijd aan het thema strand, wordt aangeboden aan strand vonder Thijs Bakker. 26 Megaparty ter afsluiting van de festiviteiten rond het 75-ja- rig bestaan van de Tennisclub Bakkum. 30 De heer Peter Schouten, beoogd gemeentesecretaris en pro jectleider fusie, heeft besloten zijn functie neer te leggen. Hij wordt gemeentesecretaris in de gemeente Graft-De Rijp Als tijdelijk projectleider wordt vervolgens mevr. drs. H.C. Witbraad aangesteld. 31 Docent Henk Brandsma neemt afscheid van het onderwijs, waarvan 24 jaar bij het Bonhoeffer College. November 1 De besturen van de voetbalclubs CSV en de Sportclub Castricum zijn het eens geworden over een fusie. 8 Duin en Bosch en de Vrijwilligerscentrale van de stichting Welzijn tekenen een samenwerkingsovereenkomst over de begeleiding van mensen met een psychiatrische achtergrond. 10 De schaakvereniging Castricum viert het 75-jarig bestaan, waarbij het jubileumboek, samengesteld door voorzitter J. van Riel, wordt gepresenteerd. 14 Verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente. Gemeente- en Dorpsbelang krijgt 8 van de 23 zetels, VVD en CDA behalen er ieder vier, PvdA en Groen Links ieder drie en D66 één zetel. De totale opkomst van de kiezers blijft onder de 50%. 18 Wethouder Meijer heet in zijn functie als loco-burgemeester Sint-Nicolaas welkom en overhandigt hem daarbij de ere penning van de gemeente Castricum; een onderscheiding die ook een beetje voor mevrouw Van der Himst en de Pieten is. 29 De raad verleent eervol ontslag aan gemeentesecretaris H. Sterken. Op 7 december wordt hem een afscheidsreceptie aangeboden. 30 Het eerste exemplaar van het fotoboek "Dwalend door Castricum' wordt door samensteller Henk Glas aan burge meester Waal overhandigd. December I In het pand waar voorheen banketbakkerij Kuilman was ge vestigd. openen de broers Thorvald en Gaylord de Winter hun restaurant 'Apicius'. II De heer W.J. Kozijn wordt als opvolger van de heer C.J.D. Waal benoemd tot waarnemend burgemeester per 1 januari 2002. 14 Na een ruim 40-jarig dienstverband bij bedrijf Jaap de Bie neemt stratenmaker Rob Hofman afscheid. Hij heeft de straat stenen van half Castricum in zijn handen gehad. 19 De laatste vergadering van de gemeenteraad van Castricum. Een intentieovereenkomst voor de herinrichting van het Bakkerspleintje wordt na een initiatiefvoorstel van de VVD alsnog aanvaard. 21 Bijzondere raadsvergadering waarin afscheid van de leden van de raad wordt genomen. Ook oud-leden van raad en col lege zijn hierbij aanwezig. De oud-wethouders Stam en Wokke halen in toespraken herinneringen op. 22 Opening van een tentoonstelling in het raadhuis van teke ningen en schilderijen met als thema "Ode aan Castricum'. 28 Afscheidsbijeenkomst en receptie van het college van bur gemeester en wethouders. Sectorhoofd maatschappelijke za ken en waarnemend gemeentesecretaris Niek Kaan wordt be noemd tot ere-burger van Castricum. 29. De Werkgroep Oud-Castricum verzorgt een Castricum-dag in het raadhuis. Heden en verleden komen aan bod in een fo totentoonstelling en tijdens film- en diavoorstellingen, ver zorgd door Jaap Stuifbergen en Loek Zonneveld. Anneke van der Kamp Niek Kaan Fototentoonstelling in het raadhuis. V.l.n.r.: Jaap Stuifbergen, Loek Zonneveld en Peter Levi. leden van Oud-Castricum. 96

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 96