Mei 5 Receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Amateur tuindersvereniging. 6 Lies Vink vertrekt voor een voettocht van Castricum naar Assisi. Sponsorgeld komt ten goede aan straatkinderen van Kathmandu in Nepal. 9 De Werkgroep Oud-Castricum brengt een fietsrouteboekje uit, samengesteld door Ernst Mooij. waarin de Sint-Aagtendijk centraal staat. 9 Castricum Aktief roept belanghebbenden op bezwaar te ma ken tegen de 'enorme kaalslag' die nodig zou zijn voor een rotonde in de Zeeweg. Ook het voornemen van de provincie om voetgangers en fietsers geen voorrang te verlenen wordt afgewezen. De Vereniging Castricum Veilig tekent bezwaar aan en 1200 handtekeningen worden door ouders van leer lingen van de Cuneraschool aan de wethouder aangeboden. 10 Paneldiscussie over knelpunten en kansen voor duurzaam heid op basis waarvan de Stuurgroep Duurzaam Castricum een programma voor de komende jaren wil voorbereiden. 20 Castricum's Shanty Koor 'De Skulpers' bestaat vijf jaar en dat wordt gevierd met een festival waaraan vele koren en or kesten meewerken. 31 Een door de gemeente georganiseerde paneldiscussie over ouderenbeleid levert veel suggesties en aanbevelingen op. Juni 2 De heer Onrust ontvangt een koninklijke onderscheiding voor zijn verdiensten voor vele verenigingen en organisaties op het terrein van de sport. 6 Riet Peters 25 jaar vrijwilligster bij Duin en Bosch. 15 Concert van de Marinierskapel en muziekvereniging Ernergo, waarbij voor de eerste keer de compositie 'La Guerre Oubliée' ten gehore wordt gebracht. Het thema is de oorlog in 1799 tussen het Frans-Bataafse leger en de Engels-Russische in vasiemacht. 20 De heer Peter Schouten, gemeentesecretaris van Limmen, wordt benoemd als beoogd gemeentesecretaris tot project leider van de nieuw te vormen gemeente. 22 De gemeenteraden van Akersloot, Limmen en Castricum ne men het formele besluit tot samenvoeging en opheffing van de drie oude gemeenten ingaande 1 januari 2002. De ge meenteraad van Castricum neemt een motie aan inzake het op zeer korte termijn actualiseren van de bestemmingsplan nen voor de buitengebieden. 24 Dominee Theo Haitjema neemt na 16 jaar afscheid van de Hervormde gemeente. 29 Peuterspeelzaal Dikkertje Dap viert het 25-jarig bestaan. 29 Heropening van het restaurant Johanna's Hof door topkok Cas Spijkers in aanwezigheid van 700 gasten. Juli 16 Burgemeester Waal verricht de openingshandeling van de vierde 'Jeugdvakantie cocktail": verschillende vakantieacti viteiten die zijn georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum. Augustus 2 Plan tot herinrichting van het strandplateau wordt officieel bekend gemaakt. 5 Oldtimershow en muziekdag in de Dorpsstraat. 24 Het Pompoenen-zomeravondconcert in de Tuin van Rommel trekt ruim 500 bezoekers. 29 Vijftig jaar geleden werd de Parochie Maria ten Hemelopneming opgericht. Met verschillende vieringen en feesten wordt dit feit herdacht. De heer Harrie Geerts ont vangt een pauselijke onderscheiding. September 6 Ad van de Velde, gedurende 35 jaar journalist en fotograaf van het Nieuwsblad voor Castricum, overleden. Vanuit zijn belangstelling voor de historie ondersteunde hij de activitei ten van de werkgroep ten volle. Hij schonk zijn in de loop van de jaren opgebouwde fotocollectie aan de Werkgroep Oud-Castricum. 8 Open Monumentendag, waarbij de toren van de dorpskerk kan worden beklommen. 15 Een wervingsactie onder jongeren voor vrijwilligerswerk is gestart in het kader van het Internationale Jaar voor de Vrijwilliger. 15 Verenigingenmarkt in winkelcentrum Geesterduin. 17 Jan Meyer en Han Knebel nemen afscheid als vrijwilligers van de serviceverlening van de Stichting Welzijn Castricum. 18 Ellen Bodewes ontvangt een koninklijke onderscheiding ter gelegenheid van haar afscheid van de volksdansvereniging Igram. 26 Ruim 80 panden worden aangewezen als rijksmonument. Het betreft panden en voormalige bedrijfswoningen van het zie kenhuis Duin en Bosch, het vroegere koloniehuis Sint- Antonius en de jachtopzienerswoning Kijk Uit. Oktober 1 W. 't Hooft treedt terug als voorzitter van de Raad van Bestuur van psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch. 2 Wethouder B. Meijer en H. Posthuma van het PWN starten samen met projectontwikkelaar T. Biesterbos officieel de uit voering van de herinrichting van het strandplateau. 8 Het bestuur van de Woningbouwvereniging Castricum wordt geschorst door de Raad van Toezicht wegens verschil van inzicht over een wijziging van de bestuursvorm. 13 Piet de Groot van de voormalige smederij in de Schoolstraat overleden. 95

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 95