Kroniek 2001 van Castricum .Januari 1 Castricum telt 23.132 inwoners; 225 meer dan op 1 januari 2000. 1 Harry Wegdam, oud-hoofd van de Pius X-school, overleden. Ook overlijdt Petrus Bruggeling, die betrokken was bij veel plaatselijke activiteiten. Beiden zijn 84 jaar geworden. 6 De gemeentelijke nieuwjaarsmanifestatie C'2001 heeft dit jaar als motto 'Tussen strand en polderland' als aanloop tot de fu sie met Akersloot en Limmen. De zalen in Geesterhage zijn in gericht met stands van organisaties en verenigingen die een bij drage leveren aan het groene hart van de nieuwe gemeente. 9 Bekend wordt dat de waarde van woningen in Castricum in de afgelopen vier jaar gemiddeld met bijna 75% is gestegen. 12 De veertienjarige Sander Bruinzeel, leerling van het Bonhoeffer College, komt om het leven bij het oversteken van de bewaakte spoorwegovergang in de Heemstederweg. 19 Wethouder Meijer installeert het Lokaal Comité Castricum dat de activiteiten in het kader van het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers zal verzorgen. 30 Ambtenaren in Limmen en Akersloot zijn bezorgd over hun positie bij de vorming van de nieuwe gemeentelijke organi satie. De Bijzondere Ondernemingsraad zegt het vertrouwen op in de gemeentesecretaris van Castricum. 30 De besturen van de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen hebben besloten tot fusie over te gaan en één bi bliotheekorganisatie te vormen. Februari 9 De Ministerraad heeft ingestemd met het wetsontwerp voor de gemeentelijke fusie dat nu aan de Tweede en vervolgens aan de Eerste Kamer wordt voorgelegd. 16 De eerste paal is geslagen voor het plan Sokkerwei. Hiermee is het officiële startsein gegeven voor de bouw van de eerste duurzame basisschool van Nederland. Verder wordt er ruim te voor kinderopvang, woningen en praktijkruimten in het complex opgenomen. 22 Mevr. J. Stam-Zwaan wordt door de burgemeester gefelici teerd met haar honderdste verjaardag. 24 Oud-raadslid Gerrit de Boer wordt benoemd tot lid van ver dienste van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers. 28 Gebieden in de duinen, die begraasd worden door vee, zijn afgesloten in het kader van preventieve maatregelen tegen mond- en klauwzeer. Maart Sjoukje 110 vanCorenGeaKuijsheeftal 100.000 liter melk geleverd. 11 Treinverkeer stilgelegd en wegen afgesloten door een gas lek in de Oranjelaan. 12 Herinrichting van de Van Haerlemlaan van start. Ook de krui sing met de Van Oldenbarneveldweg wordt aangepast. Verder worden dertig kilometerzones ingericht in de Zeeheldenbuurt en in de Componistenbuurt. In de Koningin Wilhelminalaan wordt een drainageplan uitgevoerd. 17 Fanfareorkest Emergo neemt deel aan het concours voor vaan delafdeling orkesten in Arnhem en verwerft zich een vaste plaats onder de Top-orkesten. 20 Wethouder Lamme stelt de heringerichte Oranjelaan opnieuw in gebruik. Niet iedereen is tevreden met het resultaat. 26 Bep Zegwaard wordt bij haar afscheid van de gymnastiek vereniging DOS benoemd tot lid van verdienste. 27 Enorme zwermen spreeuwen bezorgen bewoners in de wij ken Kooiweg en Noordend overlast. 30 Mevrouw Van Ladesteyn neemt na een bijna 25-jarig dienst verband afscheid van de VVV in Castricum. 31 De schaakvereniging Castricum gedenkt het 75-jarig bestaan o.a. met een openbare schaaksimultaan van de dameskam pioen van Nederland Zhao Qin Peng. De erepenning van de gemeente Castricum wordt uitgereikt aan Bart Schlosser die zich al ruim vijftig jaar voor de club inzet. 31 De voorzitter van de Stichting Castricums Monument ons een Zorg, Jaap Mosk, overhandigt de opbrengst van ver schillende acties, een cheque van 50.000,- aan de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente voor de restaura tie van het leiendak van de kerk. April 21 Officiële opening van de gerenoveerde jeugdherberg Koningsbosch 27 Zes Castricummers krijgen een lintje opgespeld. Het zijn mevr. T. Hendriks, mevr. Knebel en de heren P. Kreijger, J. van Riel, J. Graafland en G. te Boekhorst. De heer A.J. Bas wordt op het ministerie van Verkeer en Waterstaat benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 29 Mevr. Cretier-Van den Hoek, kosteres en vrijwilligster van de Hervormde gemeente, wordt na de zondagse kerkdienst verrast met een koninklijke onderscheiding. 29 Luis Vergera Fernandez is benoemd tot pastor voor de pa rochies van Castricum en Bakkum.

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 94