Schenkingen aan de werkgroep 2001 - 2002 Bronnen: Rentenaar: "De grens tussen Egmond en het ten zuiden daarvan ge legen Bakkum lag nu duidelijk vast. Dit had wel tot gevolg dat de naam Arem geheel huiten gebruik raakte. De gronden van deze ne derzetting die nog niet over stoven waren, werden voortaan respec tievelijk tot de banne Bakkum of de banne Egmond gerekend." Wie weet treedt Arem ooit geheel uit de duisternis van het verleden, maar misschien ook niet. Arem blijft vooralsnog een mysterie. Rob van Eerden Beentjes, Rob, Jan de Koning, Nabij de monding van het voormali ge Oer-lJ, Westerheem 2, 2000. Cock, J.K. de, Bijdrage tot de historische geografie van Kennemerland in de middeleeuwen op fysisch-geografische grondslag. Groningen 1965. Deelen, D. van, Bij de oude nederzetting te Castricum, Westerheem 3,1954. Deelen, D. van. Middeleeuws akkerland onder de Castricummer dui nen, Westerheem 6, 1963. Heidinga, H.A., Frisia in het first Millenium. An outline. Utrecht, 1997. Mooij, E., De onderkant van Castricum, 'Op zoek naar Castricums verleden', Schoorl, 1992. Rentenaar. R.. Topografische structuur en toponomische ontwikke lingen in middeleeuw Egmond, Naamkunde 1969. De oproep van de Werkgroep om voorwerpen, documenten en foto's met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen en instanties in Castricum een goed gehoor gevonden. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij tentoonstellingen, voor publikaties of educatieve doeleinden. Alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 2001 tot en met juni 2002 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum. tenzij anders vermeld): W.P. Pennekamp W. Hespe G.M. Ooijevaar-de Graaf Th.J. Zijp J.M. Beentjes J.J. Cornelissen H.Z. Hommes A. Zwagerman-Bos A.M.C. van der Kamp Historische Vereniging Beverwijk M. Hopman Hopman Era Makelaars J.H. Hoffman P.C.M. Blom A.H. Zandbergen W. Orij - Egmond Binnen F. Baars J.P. Lute G.E. Versterre D. Fopma Christiaan M.G. ten Raa - Rotterdam A.C. de Smidt A. Zwart-Wentink - Egmond aan Zee mevr. Laarman P. Dam J. van der Sluis Nieuwsblad voor Castricum J.P. Goudsblom - Alkmaar In bruikleen: mevr. Y. Gerkens boek: '100 jaar trouwe dienst' boek: Erfgoed van Nederland map met krantenknipsels foto uit tijdschrift en 2 ansichtkaarten 5 etui's met munten jaargang 1964: Ons Amsterdam ansichtkaart van Castricum olieverfschilderij van Sijf Portegies, voorstellende de kwekerij van Nicolaas Bos geëmailleerde melkkan van 1 liter boeken: 'Een haven in de Noordzee' en 'Een waterweg naar Amsterdam' boek: 'De familie Hopman' houten sponningschaaf archief: volksdansvereniging 'Tarantella' familiebeschrijving Bloem - Blom archief: duikvereniging 'De Lamantijn' en scouting 'Sint Wilfried, Rowanafdeling' map met krantenknipsels 16 boeken, div. landkaarten, 2 prenten en diaserie archeologie administratie en foto's firma Lute 4 ansichtkaarten King's shilling: munt uit ca. 1799 Boekwerkje: 'Onderzoek naar de vroegere Cunerakapel te Bakkum' archief: Castricums vrouwenkoor foto uit 1925: opening Zeeweg diverse jaarboekjes stalen schapenknipschaar jaarboekjes Oud-Castricum 1 t/m 23 fotoarchief met heel veel foto's van de afgelopen tien jaar schets van Ned. Hervormde kerk 6 aquarellen van Castricumse landschappen

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 7