Huis en boerderij van Henk Twisk (zie 50). De ingang van de Bleumerweg voordat aan de noordzijde omst reeks 1975 huizen zijn gebouwd. NOORD BAKKUM (zie kaart 2) De huidige wegen in Noord-Bakkum kunnen we al op de oudst ge detailleerde kaarten van Johannes Dou vinden. Het wegenpatroon is al vele eeuwen onveranderd. Ook het aantal bewoners is relatief ge ring gebleven. Stonden er in 1830 slechts drie huizen, in 1930 is dat aantal toegenomen tot 19. Tegenwoordig staan er 47 huizen in Noord- Bakkum, is het een eigen woongemeenschap, waarvan de kinderen in Egmond-Binnen naar de basisschool gaan en de telefoonnummers onder Limmen vallen. De toestand van de wegen in Noord-Bakkum is vóór 1930 heel slecht, getuige de meerdere verzoekschriften die de bewoners van Noord- Bakkum hebben gericht aan het gemeentebestuur van Castricum. Onderstaand een letterlijke weergave van een dergelijk verzoekschrift dat vooral zo aardig is, omdat de handtekening van meerdere bewo ners in onderstaand overzicht voorkomen: Noord Bakkum December 1917 Edelachtbare Heer Burgemeester Heeren raadsleden. Verleden jaar hebben wij bewoners van Noord Bakkum tot de raad het beleefd verzoek gericht om tot beharding van de zandijk over te gaan we hebben als antwoord daar op de toezegging mogen ont vangen dat de weg met sintels zou aan gevuld en bij gehouden zou worden. De boerderij van Dirk Twisk met op de achtergrond jeugdherberg 'De Mantelmeeuw' Tot onze teleurstelling is het bij toezegging gebleven want de paar wagens sintels die er zijn aangebracht kunnen toch moeilijk als ver betering gelden. Daarom vragen wij opnieuw om verbetering. Mocht door de tijdsch omstandigheden het nu niet mogelijk zijn tot behar ding over te gaan dan verzoeken wij met de meeste ernst ons uit onze nood toestand te helpen en de wegen in behoorlijk begaanbare toe stand te brengen en te houden want zoo het thans gaat is het het spijt ons het te moeten schrijven een ongehoorde toestand. Sinds 1914 is er aan de zandijk nog de Limmerweg vanaf de zandijk tot de schei ding van Egmond-Binnen geen schop zand verwerkt we worden ver plicht de gaten en kuilen zelf te dichten om ongelukken te voorkomen is dit geen ongehoorde toestand. Als belasting betaalende worden wij als burgers erkend en niet ontzien en rekenen wij daarom dat onze noode erkend en verholpen zullen worden en teekenen wij. De Heereweg In 1930 stonden er aan de Heereweg nog nabij de grens met Egmond- Binnen vier huizen: hiervan zijn de twee huizen aan de westzijde al jaren geleden gesloopt. In de zestiger en zeventigerjaren was er aan de westzijde van de weg tegen de grens met Egmond-Binnen. nog langs de weg. een klein woonwagenpark dat plaats bood aan enkele 49

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 49