Tussen de Heereweg en de Blauwhoef zijn twee woningen gekomen: in 1964 voor André Korsman (nr. 3) en in 1970 voor Fred Meijer (nr. 1 Voorbij de Blauw hoef zijn aan de zuidzijde van de Achterlaan aan het einde van de zeventigerjaren vijf bungalows ge bouwd. Destijds was hier veel oppositie tegen vanwege het verloren gaan van het open landelijke karakter van dit deel van de Achterlaan. 38 In dit huis 'Eva's hof geheten (nr. 6), woonden tot 1931 Jan Hogenstijn, 44 jaar. tuinder, gehuwd met Johanna Goedmaat. en hun zes kinderen. Tot 1940 woonde hier Bart Moes en vanaf 1947 Jaap Zonneveld, los werkman, gehuwd met Cornelia Bakker (zie ook bij 12). Na 1972 werd het huis niet meer bewoond en is het gesloopt. Op deze plaats verscheen in 1980 de fraaie woning van Jaap Vervoort, gehuwd met Mia Kaandorp (nr. 2). Eva 's Hof aan de Achterlaan (zie 38). 39 Hier woonde (nr. 8) in 1930 Jan Meijne. 37 jaar, postbode. In de dertiger jaren ging hij met zijn gezin wonen in het huis van zijn moeder op nr. 10. Van 1947 tot 1953 woonde in huis nr. 8 Lammert de Winter (zie artikel familie De Winter onder nr. 34) en vanaf 1954 Jan Stroomer, metselaar, gehuwd met Anna Verver. 40 In dit huis (nr. 10) woonde in 1930 de 78-jarige Aafje van der Eng, weduwe van Cornelis Meijne. In de dertiger jaren komt hier haar zoon Jan Meijne wonen, gehuwd met Riek de Winter. Zij kregen zes kinderen. Na Jans overlijden woonde Riek hier nog een jaar; vervolgens is het huis gesloopt en werd een nieuw woon huis gebouwd door Henk van Gelderen. Vanaf 1982 woont hier Arie de Vrij, gehuwd met Betty Roele. Nogmaals het huisje van Jan Meijne (zie 40). De Achterlaan met hier nog geen bebouwing aan de zuidzijde. Tussen de bomen in nog juist zichtbaar de boerderij van Willem de Ruijter (zie 41). 41 In deze boerderij (nr. 16) woonde Willem de Ruijter, 61-jaar, veehouder, landbouwer en gehuwd met Neeltje Stet. Zij kregen 11 kinderen. Na het overlijden van Willem in 1949 bleven hier hun kinderen Wub, Han en Griet wonen. Vanaf 1974 woont hier hun oomzegger Jan de Ruijter met echtgenote Tine Zaal. 42 In dit huis (nr. 24) woonde Dirk Schermer. 52 jaar. tuinder en strandvonder, gehuwd met Jannetje van Velzen. Zij kregen 11 kinderen. Vervolgens woonde hier zoon Doris Schermer met zijn vrouw Cornelia Stuifbergen met hun kinderen. 43 Hier (nr. 17) woonde Pieter de Winter, 61 jaar, tuinder en ge huwd met Dieuwertje de Zeeuw. Zij kregen 17 kinderen in het kleine huisje aan de Achterlaan. (Zie het gezin nr. 19 in het arti kel over familie De Winter.) De Bleumerweg Zo'n honderdvijftig jaar geleden heette het eerste gedeelte van de Bleumerweg 'De Laan in Bakkum'; deze liep vanaf de Heereweg tot het Jan Miessenlaantje. Het vervolg van de Bleumerweg, dat tussen de weilanden naar het oosten doodliep, heette toen Veldweg, soms al Bleumersche weg. In de 18e eeuw liep deze weg - in die tijd waar schijnlijk niet meer dan een zandpad - door naar Limmen en werd de 'Zuydt Baccummer Dyck' genoemd. Volgen we de Bleumerweg vanaf de Heereweg aan de zuidzijde, dan treffen we hier eerst een viertal nieuwe huizen aan - waarvan twee Naast Eva's Hof de huizen van Jan Stroomer (zie 39) en Jan Meijne. 46

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 46