33 Dit huis (nr. 10) maakte deel uit van het voornoemde pand en was in het begin van de vorige eeuw een (kruideniers)winkel met een handel in koloniale waren. In 1930 woonde hier Gerrit Ruijter. 40 jaar. bloemist, afkomstig uit Uitgeest, gehuwd met Grietje Bot. Zij hadden twee kinderen. Vanaf 1963 ging hierCor Liefting met zijn vrouw Jo Scheerman wonen. 34 In dit huis (nr. 8) werd in de oorlog van 1799 Neeltje Groentjes doodgeschoten. Het is later ook café geweest. In 1930 woonde hier Hein Zonneveld. 51 jaar. tuinder, los arbeider, gehuwd met Jansje Veldt. Zij hadden geen kinderen. Na het overlijden van Jansje in 1941 woonde hier Jan de Ruijter. tuinder, gehuwd met Beth Huijg en zoon van Willem de Ruijter en Neeltje Stet van de Achterlaan (zie 41). Het huis is in 1993 afgebroken. Hieraan voor afgaande is aan de westzijde een nieuw woonhuis gebouwd van Gerard de Ruijter. Dan resteren nog twee huizen aan de Heereweg: het in 1951 gebouwde witte huis met rieten kap (hier woonde onder an dere Pieter Boudewijns, directeur gemeentewerken) en het in 1957 gebouwde huis 'De Kampen' voor het echtpaar Hans Witkamp en Truus Lankamp. Het begin van de Heereweg met vooraan links het huis van Jan de Ruijter (zie 34). Nu vanaf de rotonde komende links het huis met rieten kap gebouwd in 1951 en iets verder links van de Heereweg het huis van Jan de Ruijter (zie 34). De Haagscheweg De Haagscheweg loopt vanaf de Heereweg in westelijke richting tot aan de duinrand. De naam van dit weggetje werd tweehonderd jaar geleden al in oude akten genoemd. De foto laat nog een zandpad zien. 35 Hier (nr. 1) woonde de 58-jarige Bertus Hageman, landarbeider en gehuwd met Alida Sprenkeling. Zij hadden 9 kinderen. Bertus ging in 1937 op de Heereweg wonen (zie 12). In dit huis woon de nadien Joop Hageman. bouwvakker, tuinder en vele jaren ac tief lid van de fanfare. In 1984 is hier een nieuw huis gebouwd van Jaap Rumping. expediteur, gehuwd met Bernardien Vrouwe. 36 Dit huis (nr. 3) werd bewoond door Teun Ooms, 36 jaar, ter reinwerker. voorman bij PWN, zijn vrouw Wilhelmina Jacobs en hun twee kinderen. Vanaf 1958 woont hier nu Cor Mooij. bos wachter. gehuwd met de inmiddels overleden Lien. dochter van Teun Ooms. De Achterlaan Zo'n honderdvijftig jaar geleden liep 'de Agterlaan' vanaf de Bleumerweg (toen 'de Laan in Bakkum' genoemd) naar het zuiden en liep dood in het weiland. Het verbindingsstuk vanaf de Heereweg naar de Agterlaan werd toen 'het Laantje' genoemd. Het Laantje ken de toentertijd nog een scherpe knik. In 1874 is deze knik aanzienlijk verminderd door de aansluiting op de Heereweg te verplaatsen van het noorden naar het zuiden van de voormalige woning van Lourens Deze foto van de Haagsche weg werd genomen vanaf de duinkant in de richting van de huizen aan de Heereweg. Boerderij 'De Blauwhoef aan de Achterlaan (zie 37). Zonneveld. (Dit huis was eerder het raadhuis van Bakkum en daar voor nog de Cunerakapel.) In 1930 was boerderij Blauwhoef de enige bebouwing aan de zuid zijde van de Achterlaan. 37 Op boerderij Blauwhoef (nr. 5) woonde de 56-jarige Klaas Stuifbergen, veehouder, gehuwd met Wilhelmina Duijn. Zij had den 8 kinderen. Later woonden hier tot 1980 hun zoon Co Stuifbergen en Truus Poel. 45

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 45