je (nu Jo en Gerrit zoon van Liefting en Anna linder en 12 kin- 1952 ei- weduwe '5 woont er. 22 Op nr. 42 woonde de 71-jarige Dirk de Winter, tuinder, gehuwd met Maartje Lute. Zij kregen zeven kinderen. Vanaf 1935 woon de hier hun zoon Balthazar, die in 1937 naar Medemblik vertrok (zie artikel over familie De Winter gezin nr. 16 en 26). Daarna woonde er van 1946 tot 1992 Jan Zonneveld, vletschipper, grond werker, gehuwd met Maria Burger. Hierop volgt het benzinepompstation, voorheen garage Fakkeldij. 23 In dit pand (nr. 36) had Willem Castricum een transportbedrijf en het café 'De Goede Verwachting'. Hij was gehuwd met Mien Mors. Zij kregen 11 kinderen. Hun zoon Simon Castricum, ge huwd met Ans Swart, had van 1948 tot 1960 het café. Daarna werd het overgenomen door de familie Tuin die het in 1973 over deed aan Henk Snabilie. Deze liet het café verpauperen en ge bruikte het om er speelautomaten in op te slaan. Enkele jaren ge leden is er op deze plaats een nieuw pand gebouwd met daarin onder andere een barbecue-restaurant 'Gonzales' dat sinds 2000 in gebruik is. De drie huizen die dan komen, tot aan de Haagscheweg. zijn in 1961 gebouwd (nrs. 34, 34a, 34b). Het huis van hakker Arie Kaandorp (zie 20). Hier Arie Kaandorp en Maartje Brink met hun oudste kinderen. Het huis van Willem Schermer (zie 21). Voor het huis v.l.n.r. Theo. Dieuwertje, Johanna, Wilhelmina en Geertruida Schermer. Hien'an waren Dieuwertje en Johanna kinderen van Dirk en de overigen van broer Willem Schermer. Café 'De Goede Verwachting' omstreeks 1915 (zie 23). Voor het café de familie Castricum: Dieuwertje Stroomer omgeven door haar kinde ren en enkele aangetrouwden. Dieuwertje is getrouwd met Cees Castricum, schelpenvisser en vrachtrijder. Zij wonen vanaf 1895 aan de Heereweg en sindsdien runt Dieuwertje hier het café. V.l.n.r.: staand: Anne Castricum (gehuwd met Matthias de Nijs), Corrie Castricum, moe der Dieuwertje Stroomer, Aafje Castricum en haar man Simon Koper, onder: Piet Castricum (gehuwd met Maria Steeman), Johannes Roemer (echtgenoot van Corrie Castricum) en Doris Castricum (gehuwd met Afra Buur). Van het gezin staan niet op de foto: vader Cees Castricum en de oudste zoon Willem (gehuwd met Mien Mors). Café 'De Goede Verwachting' (zie 23). Naast het café was er nog een open terras en een speeltuin. Tijdens de Bakkummer kermis werd hier het zogeheten 'kat knuppelengehouden. 43

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 43