ikelen in ihebben en/of in- luijsman >ruik van atte heeft ital jaren pagina's van onze urn hon- elen ver telen die straat of plaatsge- verschil- mer is de m, waar- It belicht, cum ver- nvoeging ;en eigen bestond umerweg in Noord- weg. ;rpen be- e archeo- jurtschap in Eerden nciaal ar- tudie van ar de ge- liaan ge staan dat toe werd basis van de leden aatselijke left gede- 10 met de en en lan- aot de ge en als de vorden de ampleven t. ard de be- van Zuid- eldoorlog Bij de opening van het Historisch Informatie Centrum werd deze foto genomen van het merendeel van de leden van de WerkgroepV.l.n.r: staand: Max Schiermann, Piet Blom, Harry Vermanen, Simon Zuurbier, Loek ZonneveldAntoinette van Boxtel, Frans Baars, Tonny Sminia, Lien Steeman, Wim Hespe en Niek Kaan; hurkend: Hans Boot, Jaap Stuifbergen, Peter Levi, Anneke van der Kamp, Sjef Smulders, Joke de Rooij en Hans Ebels. De volgende leden van de werkgroep waren niet aanwezig: Juul Beekman, Rob van Eerden, Paul Boesaart, Elmer Gorseling, Ernst Mooij, Cor Smit, Wim Visser en Hans van Weenen (foto Jos Bruggeling). De fotopanelen met een beknopte beschrijving van de geschiede nis van Castricum. Het informatie gedeelte met computer, bibliotheek en leestafel. Vervolgens een artikel waarin Niek Kaan het leven beschrijft van de mysterieuze en excentrieke Bakkumse grootgrondbezitter de heer Jacobus Kraakman. Dan een artikel geschreven door Harry van de Sandt over de rooms-katholieke parochie Maria ten Hemelopneming in Bakkum die afgelopen jaar haar 50-jarig jubileum vierde. De reeks van negen artikelen over 'Bakkum' wordt afgesloten met de ge schiedenis en stamboom van de Bakkumse familie De Winter. De stamvader, ene Cornelis de Winter, was van 1727 tot 1743 koren molenaar in Egmond aan den Hoef. Zijn zoon Jan had een zwager in Castricum en een in Noord-Bakkum wonen. resp. Jan en Willem Brakenhoff. Jans zoon. Dirk de Winter, gehuwd met Trijntje Dirkszon, ging in Castricum wonen. Diens zoons Jan en Dirk de Winter woon den in Bakkum. Sindsdien zijn vele gezinnen De Winter opgegroeid in Bakkum aan de Heereweg of omgeving. Tenslotte vindt u in dit jaarboekje de vaste rubrieken als Castricum honderd jaar geleden, het jaarverslag en de kroniek van 2001 Ik wens u veel leesplezier. Simon Zuurbier, voorzitter 3

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 3