Bakkumlied Jongens maakt voort, de vacantie is daar Keijzer staat met zijn auto al klaar Bedden, kisten, huisraad laden wij er in Wij doen het alleen met vrolijke zin Refrein: Hoera de vacantie o zalige tijd Van werken, leren en zorgen bevrijd Hoera de vacantie o zalige tijd Van werken, leren en zorgen bevrijd Zitten wij allen de auto snelt voort Wij rijden naar Bakkum dat heerlijke oord Binnen een tocht van bijna een uur Geraakt onze hele kampeerclub in vuur Refrein Wij zijn er zo klinkt 't vrolijk in 't rond Onze kampeeruitrusting staat spoedig op de grond Nu aan het werk wat gezwoeg en getob Eindelijk staat dan de tent weer rechtop Alles nu naar binnen gebracht Waar moeder al met thee ons verwacht O! Toch vacantie veertien dagen lang Vroeg in de morgen gewekt door vogelgezang Refrein Nu kunnen wij genieten van zee en bos Zingen dan allen er vrolijk op los Moeten wij weer scheiden roepen allen met elkaar Lief Bakkum. lief Bakkum tot volgend jaar Refrein Lied geschreven in 1925 door mevrouw P. Gruijs-Kat, geboren 10 juli 1893, een van de eerste kampeersters op Kamp Bakkum. Refrein Kamperen in de tijd dat het Bakkumlied werd geschreven. Bronnen: Baars. F. Het onderwijs in Castricum vanaf de Tweede Wereldoorlog, 13e Jaarboekje Werkgroep Oud-Castricum. 1990. Bruijn. L.H. de. Kamperen op Bakkum. artikel in Ons Amsterdam, april 2000 Deelen, D. van. Historie van Castricum en Bakkum, Schoorl 1973. Documentatie kampeerterrein, overzicht van verslagen en persbe richten 1916 t/m 1950. Fototentoonstelling 'Groeten uit Bakkum". M. Carstens/S. Snijders/H.Savenije. 2002 Interv iew Werkgroep Oud-Castricum met N. Veldt en H. Twisk.1978 Jelles. Ir J.G.G. Geschiedenis van beheer en gebruik van het Noordhollands Duinreservaat. Arnhem, 1968. Op Bakkum 1914-2002, uitgave van het PWN ter gelegenheid van het afscheid van campingbeheerder Peter Vos. januari 2002. Op zoek naar Castricum's verleden. Stichting Werkgroep Oud- Castricum. Schoorl, 1992. Oude Ansichten van Castricum. 1971. Ruijter W.Jzn., Q. de, Schippers van het Stet, 1974. Met dank aan: Uitgeverij Kluitman. Irma Nooter-Höweler. Jan en Lenie Saft, Gerard Teunissen. Peter Vos. Han de Vries en Jan Zijlstra. 36

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 36