Kinderfeest in 'De Panin 1964. werk was schreef men: "Zij zingt onder het werken. En in de simpe le woorden van het liedje ligt al haar vreugde ont het eigen bezit be sloten: "Ik heb een huisje met een tuintje, en een keukentje er bij". Daarnaast vermeldde deze krant dat de Amsterdammer ook graag uitbreidingen aan het huisje wilde aanbrengen als hij deze bij ande ren had gezien. Zodoende eindigde het artikel met: "Dus rust de heer des huizes niet, voordat hij ook bijgebouwen heeft geknutseld". üe kampeerverenigingen Het jaarverslag van het PWN over 1948 vermeldde dat de Vereniging van Kampeerders dat jaar film - en muziekavonden, excursies, sport wedstrijden, lezingen en zelfs een kampfeest met vuurwerk op het strand had georganiseerd. Kennelijk had die vereniging nog geen of ficiële status, want pas in de Alkmaarse Courant van 26 januari 1949 werd verslag gedaan van de oprichting van de kampeervereniging Bakkunt met 300 leden, welke vergadering in Amsterdam werd ge houden. Deze vereniging kreeg als naam 'Forensenkampeervereniging Bakkum' die later werd afgekort tot 'KVB'. De vereniging stelde zich een tweeledig doel. Dat was op de eerste plaats het behartigen van de belangen van alle kampeerders op Bakkum. ongeacht of zij lid waren van de vereniging. Op de tweede plaats kwam het organi seren van allerlei activiteiten op het terrein. Al in juli 1949 berichtte het dagblad Kennemerland: "Dat de kam peervereniging zeer actiefis en voor dit seizoen een programma heeft samengesteld dat er zijn mag Melding werd gemaakt van het ver tonen van films en van het bezichtigen van een tentoonstelling over de duinflora, onder leiding van de heer Kortenoever. educatief me dewerker van het PWN. De tentoonstelling werd door de kampbe woners druk bezocht en zeer gewaardeerd. Met bijna 900 leden is de KVB momenteel een der grootste kam peerverenigingen in Nederland. Zij werkt uitsluitend met vrijwilli gers en voor de diverse sport - en spelevenementen bestaan er apar te werkgroepen, die elk jaar begin januari in Amsterdam-Noord bij elkaar komen om de activiteiten voor het nieuwe seizoen op elkaar af te stemmen. De ontspanning voor de jeugd, zoals het organiseren van viswedstrijden of vossenjachten, vormt hierin het hoofdbe standdeel. Voor de ouderen wordt er echter ook altijd genoeg geor ganiseerd. Zo kan men al zo'n 12 jaar meedoen aan een dart-toer nooi, dat wordt afgesloten met een gezellige prijsuitreiking onder het genot van een hapje en een drankje in een strandpaviljoen. Van de organisatoren van de evenementen was Piet Linke, die heel wat bingo-avondjes zal hebben geleid, een van de bekendste. Zoals op elke camping zijn ook hier de sportactiviteiten altijd een be langrijke vrijetijdsbesteding geweest. Centraal op het terrein zijn dan ook naast een speelveld voorzieningen te vinden voor voetbal, vol leybal, basketbal en tennis. Daar vinden sinds jaar en dag talloze evenementen plaats die door de kampeervereniging worden georganiseerd. Voor het voetbal verliet men in de jaren vijftig en zestig één keer per seizoen het terrein voor de traditionele wedstrijd tegen het eerste elftal van CSV, dat toen nog op het fraaie complex aan de Zeeweg speel de. Hier liggen onder andere de voetstappen van bekende voetballers als Benny Muller en Rinus Israël. De emoties liepen echter soms hoog op. vooral toen ene Cootje Prins (destijds berucht bij Ajax) debuteerde en zich door zijn harde acties niet erg geliefd maakte. Voor een stukje ontspanning kan men ook al jaren terecht in het heuse openluchttheatertje 'De Pan", dat is gecreëerd in een duinpan en plaats biedt aan zo'n 1500 personen. Er is slechts een eenvoudig podium neergezet en de kam peerders moeten zelf hun stoeltje meenemen als ze willen zitten. Vroeger traden in 'De Pan' regelmatig Amsterdamse artiesten op, zoals Johnny Jordaan, tante Leen en Rita Corita. Later was dat onder andere André Hazes. Ook werd het amfitheater vaak gebruikt voor bingo-avonden en filmvoorstellingen. Nu zijn het meer de play- backshows en dergelijke die in het theater worden gehouden. De films worden tegenwoordig gedraaid in 'Paradise', een gebouw dat omst reeks 1980 aan de oostzijde van het terrein is gerealiseerd. Hierin vinden ook met groot succes disco-avonden voor de jeugd plaats. Verder houdt de kampeervereniging zich bezig met het meedenken en praten over de herinrichtingsplannen voor de camping, waarop aan het eind van dit artikel nader wordt ingegaan. De vereniging over legt regelmatig met het PWN om samen tot een plan van aanpak te komen. Vanzelfsprekend is de kampeervereniging voor elke verbetering op de camping en tegen elke tariefverhoging. Winkels, school en kerk In de beginperiode waren de kampeerders voor de boodschappen op het kampeerterrein nog aangewezen op de winkels van Bakkum, die hierdoor in de zomermaanden goede zaken deden. Voor de oorlog bestonden er echter al enkele winkeltjes op het kamp. waar alles te koop was wat de kampeerders nodig hadden. Ook kon men zich door de barbier glad laten scheren. Nadat de winkeltjes na de oorlog nog enige tijd in bunkers waren ondergebracht, werden er spoedig voor die bestemming houten keetjes gebouwd. Hierin vestigden zich on der andere een bakker, een kruidenier en een petroleumhandelaar. De middenstanders uit het dorp konden zich hiervoor jaarlijks laten Aan het winkelen in de vijftiger jaren. 31

Jaarboek Oud Castricum | 2002 | | pagina 31