Juni 16 In verband met een andere inrichting van de Burg. Mooijstraat is de weekmarkt verplaatst naar de Dorpsstraat. Wethouder Meijer opent de nieuwe locatie. 20 Manus Borst. Nico van der Park en Sjaak Grippeling wor den bij hun afscheid van de brandweer koninklijk onder scheiden. Gezamenlijk hebben ze 63 jaar bij de brandweer gediend. 22 De gemeenteraden van Akersloot. Lirnmen en Castricum besluiten officieel tot samenvoeging van hun gemeenten per 1 januari 2002. De volgende stap is de goedkeuring van het wetsontwerp door de Tweede en de Eerste Kamer. 28 Nieuwe entree van het ziekenhuis Duin en Bosch aan de Zeeweg geopend. Juli 1 Reünie van oud-leerlingen van de Castricumse Montessorischool ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. 11 Wethouder Lamme opent de nieuw aangelegde rotonde in de C.F. Smeetslaan en de nieuwe waterpartij langs deze weg. 11 Burgemeester Waal verricht de openingshandeling van een wandelroute over het Zeerijdtsdijkje in Bakkum-Noord. Een paneel aan het begin van de route geeft informatie over de historie en de ontwikkeling van het gebied. 12 Receptie ter gelegenheid van het afscheid van Els Behage als leerkracht aan de basisschool De Klimop. 16 Oscar Schermer verovert een gouden medaille bij het speer werpen tijdens de Ned. Atletiekkampioenschappen. 25 Vincent Dekker, geboren om 0612 uur. is de 23,000sle in woner van Castricum. 28 Biesterbos Planontwikkeling, het PWN en de gemeente ondertekenen een principeovereenkomst over de herin richting van het strandplateau. Augustus 15 Jelle van der Meulen. leraar aan het Jac.P. Thijsse College, houdt zijn vierde dichtbundel getiteld 'Woorden in de wind' ten doop. 16 Alwin Hammer is overleden op 67-jarige leeftijd. Hij heeft in de afgelopen 14 jaar honderden bruidsparen in de echt verbonden. 21 Op de camping Bakkum is een informatiecentrum geopend, waarin plannen worden gepresenteerd voor de herinrich ting van de camping. 24 J.C. Clarijs wordt benoemd tot ere-lid van de schaakver eniging Castricum. Hij is o.a. al 16 jaar redacteur van het clubblad. 28 De Castricumse Reddingsbrigade heeft tijdens een snelle actie drie mensen van een omgeslagen zeilboot gehaald. September 10 Pastor Huisman van de Pancratiuskerk viert zijn 25-jarig jubileum. 20 Burgemeester Waal opent het nieuwe clubgebouw van de scoutinggroep St. Wilfried; aan mevrouw M.C. Portegies- Liefting die. naast vele andere activiteiten, al bijna vijftig jaar bij de scouting is betrokken, wordt een koninklijke on derscheiding uitgereikt. 22 Met het doorknippen van een lint opent wethouder Van Gosliga de uitbreiding van de basisschool De Klimop. 23 Heropening van het gerenoveerde gebouw van het Rode Kruis. 26 Aart van Neure. actief als fractieassistent van Groen Links en gemeenteraadslid van 1984 tot 1986, is op 83-jarige leef tijd overleden. 27 Opening van het nieuwe kantoor van Vluchtelingenwerk IJmond-Noord in dorpshuis De Kent. 29 Afscheid van de commandant van de brandweer. Wim Beukers, die elders een functie heeft aanvaard. Oktober 1 In de duinen van Castricum is de zeer zeldzame Izabelklauwier gesignaleerd. 6 Margreet Schiermann-Henstra neemt afscheid van het on derwijs. Zij heeft 39 jaar voorde klas gestaan, waarvan 36 jaar op de Juliana van Stolbergschool. 6 Receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Schietsportvereniging de Vrijheid. 11 Opening van het nieuwe gebouw van het Bonhoeffer College door de burgemeesters van Castricum. Limmen en Akersloot. 12 Receptie ter gelegenheid van de sluiting van Automobiel bedrijf Fakkeldij. De garage was 31 jaar aan de Heereweg gevestigd. 14 Pastor L.H. Stuifbergen ontvangt een koninklijke onder scheiding. 18 In afwachting van de fusie van de CAL-gemeenten is Wim van Bruggen aangesteld als waarnemend commandant van de brandweer. 26 De voorzitter van de Werkgroep Oud-Castricum reikt het 23stc jaarboekje uit aan de oud- Bakkummer prof. Chr. M..G. Ten Raa. November 8 Mevr. Hermina Jacoba van Bakel wordt door de burge meester gefeliciteerd met haar 100s,e verjaardag. 12 Uitvaartvereniging 'De Laatste Eer' herdenkt haar 75-ja- rig bestaan 20 Het fanfareorkest Emergo heeft het muziekconcours van de Koninklijke Nederlandse federatie van Muziekvereni gingen gewonnen. Het orkest kwam uit in de vaandelaf deling. de hoogste op landelijk niveau. 91

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 91