Kroniek 2000 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22.907 inwoners; 29 minder dan op 1 janu ari 1999. Een recordaantal van ruim 250 enthousiastelingen heeft deelgenomen aan de traditionele nieuwjaarsduik bij Castricum aan Zee. Het gemeentelijk computersysteem heeft de millennium wisseling goed doorstaan; een crisisteam was paraat maar er hebben zich geen grote problemen voorgedaan De eerste baby van de eeuw in Castricum is Job Zoontjes. Hij wordt om 08.15 uur op nieuwjaarsmorgen geboren. 8 De gemeentelijke nieuwjaarsmanifestatie C 2000 staat in het teken van Europa en de komst van de Euro. Onder de bezoekers worden kaartjes verloot voor een busreisje naar het Europees parlement. 15 Huisarts Klaas Dekker neemt afscheid met een druk be zochte receptie. Dokter Coppoolse is zijn opvolger. Februari 14 De heer Ton Borst wordt onderscheiden met het lidmaat schap van verdienste van het Midden- en Kleinbedrijf Nederland (MKB). 27 Het Nederlands kampioenschap hardlopen op de Engelse mijl voor vrijwillige brandweerlieden stond op het spel. Start en finish op het kampeerterrein Bakkum en de prijs uitreiking in de brandweerkazerne. Maart 4 De jaarlijkse carnavalsoptocht trekt door het dorp. Na af loop wordt het gezelschap op het gemeentehuis ontvangen, waar onderscheidingen in de orde van de Luie Bul worden uitgereikt aan de commissaris van de Koningin dr. J.A. van Kemenade en aan maatschappelijk werker Fons Geenevasen. 17 Gedeputeerde De Boer verricht de opening van drie nieu we paddentunnels in de Zeeweg. De voorziening heeft ruim 150.000.-gekost. 18 De tweejaarlijkse Culturele Manifestatie biedt vele plaat selijke koren, ensembles, solisten, toneelverenigingen enz. gelegenheid gedurende twee dagen hun prestaties voor het voetlicht te brengen. 20 De chauffeurs van twee vrachtwagens gunden elkaar geen voorrang op de spoorwegovergang van de Kramersweg met als gevolg een botsing van de intercity met een van de vrachtauto's. Er waren vijf gewonden, waaronder de vracht wagenchauffeur. 22 Mevrouw C.W. Dijkstra-Van Bovene wordt in het zonne tje gezet vanwege haar honderdste verjaardag. 24 Hans van Herwijnende scheidende voorzitter van de schil dersvereniging Perspectief, wordt verrast met de gemeen telijke legpenning. 24 De actiegroep 'Laat de Kust met Rust' verliest het kort ge ding tegen de afgifte van een vergunning voor een proef boring naar aardgas voor de kust van Castricum; de boor installatie zal spoedig aan de horizon verschijnen. 27 De oudste inwoonster van Castricum. mevrouw Aletta Jansen-Baarda, gedenkt haar 103e verjaardag. April 17 De sanering van het terrein van de voormalige gasfabriek nabij de Oude Haarlemmerweg is van start gegaan. 20 Ter gelegenheid van de bekrachtiging van de fusie van de stichting Gemeenschapsraad.de stichting Dienstverlening Ouderen en de stichting Jongerencentrum reikt burgemeester Waal de gemeentelijke legpenning uit aan de voorzitters van de drie voormalige stichtingen resp. mevr. J. Plaisier, mevr. A. de Nie en de heer F. Verbeek. 26 De heer Joop Zandbergen ontvangt een koninklijke on derscheiding. Hij is veertien jaar raadslid geweest en heeft deze functie om gezondheidsredenen opgegeven. 27 De heer P. Voulon wordt geïnstalleerd als nieuw benoemd raadslid. 30 De heren Arend Dijkhof en Maarten Voogt worden voor hun verdiensten voor de gemeenschap koninklijk onder scheiden. Mei De Castricumse Rugbyclub heeft na de landstitel en de be ker nu ook het Nederlands kampioenschap behaald in de seven-a-side discipline. 24 De nieuwe bochtconstructie Beverwijkerstraatweg, Stationsweg en Dorpsstraat wordt door wethouder Lamme officieel in gebruik genomen. 24 De R.K. Paulusschool viert het 35-jarig bestaan. 29 De nieuwe stichting 'Welzijn Castricum' is gehuisvest in Geesterhage. 30 Het voorzitterschap van de Volksuniversiteit Castricum is overgegaan van Aart van de Maas naar Walter Driessen. De heer Van de Maas was 10 jaar voorzitter van de instel ling die jaarlijks ruim honderd cursussen aanbiedt. 90

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 90