19 september 1900 31 oktober 1900 Jacobus Res van beroep brievengaarder (postbode en houder van hulppostkantoor), Floris Twisk, timmerman, en Gerrit Louter, win kelier, allen wonende te Castricum, hebben bij notariële akte een maatschap gevormdZij richten een verzoek aan de gemeente om een kaasfabriek met werkplaats te mogen bouwen achter het woon huis van genoemde Jacob Res (aan de Cieweg achter bar Castell - hoek Dorpsstraat). Het perceel krijgt een lengte van 17 m en een breedte van 7,4 m. In het gebouw is ook een woning voor de kaas maker ondergebracht. Binnen een maand hierop volgend krijgt de burgemeester een brief om inlichtingen van de Inspecteur der Posterijen en Telegraphie, naar aanleiding van het verzoek van de heer Res om de directie te mogen aanvaarden van een in aanbouw zijnde kaasfabriek. De inspecteur acht het namelijk mogelijk dat de brievengaarder een groot gedeel te van de dag van het hulpkantoor afwezig zou kunnen zijn en vraagt welke werkzaamheden, behalve van administratieve aard aan de be doelde betrekking zijn verbonden. In een schrijven verzoekt 'het bestuur der Vereeniging de Ambachtsschool voor Alkmaar en omstreken' om in navolging van andere gemeenten een jaarlijkse subsidie voor die school te mogen ontvangen. Met vier stemmen voor en één stem tegen wordt goed gevonden voor dit jaar een subsidie te verlenen van 15 gulden zon der zich te verbinden om dit jaarlijks te doen. De gemeenteraadsle den worden uitgenodigd om op 9 november a.s. het onderwijs aan die school te volgen. 27 november 1900 Het verzoek van de heer P.H. Majoor uit Beverwijk om een dam te mogen hebben midden voor zijn land "het Kraasken" aan de Bakkummerweg (nu Ruiterweg) wordt ingewilligd. Het voetpad over het Kraasken zou voortaan gaan langs de slootkant (voetpad liep in het verlengde van de Torenstraat). 12 december 1900 Een schrijven van Gedeputeerde Staten maakt melding van de slechte toestand der wegen naar Egmond. Het wordt wenselijk geacht om de bermen langs de weg te ver lagen, omdat ze ten opzichte van de weg te hoog liggen. Bovendien worden enige voorzieningen door bestrating wenselijk geacht en dient men door te gaan met het begrinden van de weg in het Zee veld. 27 december 1900 26 september 1900 Uit de gemeentekas wordt een bedrag van 25 gulden beschikbaar ge steld voor een feest van de schoolkinderen ter ere van het feit dat meester Dekker 25 jaar onderwijzer is op de plaatselijke school. Er zijn volgens een opgave aan de provincie in dat jaar 235 schoolkin deren. 31 december 1900 De gemeenterekening over het jaar 1900 telt aan ontvangsten ft 11.310.-; de uitgaven bedragen// 11.289,- zodat een batig saldo overblijft van 21 gulden. Simon Zuurbier Het verzoek van D. de Winter om een gedeelte van de sloot voor zijn perceel te mogen dempen, wordt ingewilligd, mits voor voldoende lozing van het water wordt gezorgd door de aanleg van buizen en voor elke struik die moet worden geruimd aan de gemeente 25 cent wordt betaald. Raadslid Schuijt beklaagt zich over het te hard rijden van de tram door het dorp. De burgemeester en raadslid Goes menen dat dit niet het geval is, doch merken wel op dat door de kom van het dorp wordt gereden terwijl dikke rookwolken uit de rookpijp opstijgen. De kaasfabriek In het raadhuis worden enkele als lande rijen gekwalificeerde percelen van de ge meente Castricum publiekelijk verhuurd voor een periode van vijf jaar. Het zijn: de Warkamp. verdeeld in 12 percelen, elk voor ca. 24 gulden, Het Kronenkamp voor 100 gulden, de Staalkamp voor 88 gulden, de Zanddijk voor 17 en de Madeweg voor 15 gulden. Het totale verhuurbedrag beloopt 502 gulden. 87

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 87