Hierop komen we nog terug. Omstreeks 1900 gingen zijn dochter Johanna Schotvanger en haar echtgenoot Jan Brandjes in de boerde rij wonen. Brandjes was tuinder en teelde ook bloembollen. In 1926 werd de boerderij gesloopt. Na enkele jaren aan de Kooiweg te heb ben gewoond, betrok de familie Brandjes 'het witte huis' in de Burgemeester Mooijstraat (nr 11dat we hiervoor reeds hebben be sproken. Na de sloop van de boerderij bood de vrijgekomen grond genoeg ruimte voor de uit Alkmaar afkomstige Cornelis Sneekes om er in een nieuw te bouwen pand een slagerij te beginnen. Veel Castricummers zullen zich Sneekes nog herinneren, want hij was hier niet minder dan 30 jaar als slager werkzaam, van 1926 tot 1957. Zijn gezin telde 12 kinderen. Hij werd opgevolgd door zijn zoon, Albertus Sneekes, die de slagerij tot 1972 voortzette. Daarna vestigden er zich o.a. keurslager Van Haaster en vanaf 1989 Johannes Besteman, wiens winkel bekendheid kreeg als 'vlees-boutique'. Ca. 1972 werd het woongedeelte van het pand verbouwd tot een kleine tweede winkel, waarin een reeks winkeltjes gevestigd was, o.a. de Lappenmand, 't Molletje (antiek en postzegels) een filiaal van bakker Burgmeijer, de Eeuwige Lente (bloemsierkunst) en sinds kort Tisane. Het postkantoor (nr 33) In 1920 was er volgens plattegronden uit die tijd nog geen enkele be bouwing tussen de hiervoor genoemde boerderij en het cafébedrijf van Schotvanger op de hoek met de Stationsweg. In 1924 werd op dit nog open stuk een hulppostkantoor gebouwd, waartoe het initia tief uitging van het Postbedrijf Uitgeest, dat toen nog de postdistri- butie in Castricum verzorgde. Johannes Greuter, afkomstig uit Monnikendam, die aanvankelijk als 'postgaarder' voor 50 gulden per jaar in Castricum werkzaam was, werd de eerste kantoorhouder. Dochter Maria, uit zijn huwelijk met Anna Palmboom, verzette veel werk op het postkantoor, vooral aan het loket. Ze was befaamd om de snelle en accurate wijze waarop ze uit haar hoofd kon rekenen, daar kon geen machine tegenop. In 1933 trouwde ze met Gerard Klaasse, die inmiddels ook op het postkantoor werk gevonden had. Deze liet in 1938 een nieuw postkantoor bouwen, waarvan de bo venverdieping tevens onderdak bood aan zijn grote gezin. Greuter ging in 1939 met pensioen, in welk jaar zijn dochter, die over de be nodigde papieren beschikte, het van hem overnam. Zoals reeds her haaldelijk vermeld, werd in de Tweede Wereldoorlog de gehele Burgemeester Mooijstraat ontruimd, maar de familie Klaasse mocht er vanwege het verzorgen van de telegraaf- en telefoonverbindingen blijven wonen. Toen in 1962 een postkantoor aan de Ruiterweg werd geopend, kreeg het pand in de Burgemeester Mooijstraat een winkelbestemming met Het pand hoek Geelvinckstraat-Burg. Mooijstraat (nr 33), ge bouwd in 1924/1925, dat tot 1962 dienst deed als postkantoor. Zoals deze foto uit ca. 1995 toont, werd het daarna verbouwd tot winkelpand en thans is het onderdeel van een makelaarskantoor. Welkers huishoudelijke artikelen, later gevolgd door Gallash Mode, Bianca Mode en Charleys Mode. Na een ingrijpende verbouwing werd het in gebruik genomen door makelaardij Vervoort. Thans maakt het deel uit van de uitgebreide makelaardij Boske en Vervoort, waar toe met de hierna te noemen vestiging van deze makelaardij een ver binding is gemaakt. Gerard Klaasse bleef nog tot aan zijn pensioen werkzaam op het post kantoor aan de Ruiterweg. Zijn vrouw was al een tijdje met ziekte verlof, toen ze in 1965 wegen haar 40-jarig dienstverband met de posterijen een onderscheiding kreeg. Van kaas en ijs tot makelaardij (nr 35) Op het hiervoor genoemde open stuk grond werd in 1925 naast het postkantoor een pand met een dubbele bestemming gebouwd. In het gedeelte met nr 35 woonde aanvankelijk de weduwe Lommen- Foto uit 1956 van het pand hoek Geelvinckstraat-Burg. Het kaashuis van Bank Beentjes, die hier is afgebeeld Mooijstraat (nr 33dat tot 1962 dienst deed als postkantoor. met zijn vrouw voor de winkel nr 35) in 1945. 60

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 60