Voormalige kustlijnen tussen Petten en Camperduin. over de duinen heen waaien, met als mogelijk effect dat de zeereep zich langzaam landinwaarts verplaatst. Waar de achterliggende dui nen breed genoeg zijn. zal daar geen probleem in gezien worden, maar daar waar de dorpen direct achter de voorduinen of zelfs aan zee liggen, zoals Callantsoog, Egmond aan Zee en Wijk aan Zee. kunnen de problemen groter worden. Moeten deze dorpen in de ver re toekomst opgegeven worden of komen ze evenals de Hondsbossche Zeewering nu als een kaap in zee te liggen? Ernst Mooij Bronnen: Bloemers. J H.F., e.a.. Verleden Land, Archeologische opgravingen in Nederland, Amsterdam 1981 Konijn. E.. Oude ansichten van de Egmonden, Schoorl 1972. Lambooy. H., Getekend land. Nieuwe beelden van Hollands Noorderkwartier, Alkmaar, 1987. Rappol, M.. en Soonius, C.M.. In de bodem van Noord-Holland. Lingua Terrae, Amsterdam 1994. Schoorl, Dr. H., Kust en Kaart, Schoorl 1990. Zagwijn. W.H., De ontwikkeling van het 'Oer-IJ' estuarium en zijn omgeving. Westerheem no.1. 1971. Zagwijn. W.H., De paleografische ontwikkeling van Nederland in de laatste drie miljoen jaar. Geografisch Tijdschrift 9, 1975. Schenkingen aan de werkgroep 2000 - 2001 De oproep van de Werkgroep om voorwerpen, documenten en foto's met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen en instanties in Castricum een goed gehoor gevonden. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij tentoonstellingen en voor educatieve doeleinden. Iedere schenker heeft een officiële schenkingsakte gekregen en alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 2000 tot en met juni 2001 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): F.H. Giling Kopie van kaart van Joost Jansz Beeldsnijder (1575) P.E. Samuel Jubileumboek Hovor mode, reünie 1962-67 H.J.C. Poel Enkele oude munten en 40 bidprentjes F. van der Zande Videobanden: monument in de maak, 30 boekjes 'Monument: ter herdenking van de Slag bij Castricum 1799' (eerste uitgave van de Stichting 'Castricums Monument ons een zorg') J.A. Grond 2 boekwerken over de Tweede Wereldoorlog J.M. Beentjes Uitgebreide muntenverzameling P. Boesaart Gereedschap A. Theissling Fotomateriaal en geschriften mevr. Blei CSV: jubileumnummer 1930-1955 S.J.M. Kos Lepeltje uit oorlogstijd J.J. Cornelissen Jaargangen Gens Nostra F. Baars 13 boekwerkjes over geschiedenis en archeologie F. van der Zande Uniek boekwerk met beschrijving en vele foto's van de restauratie van de Nederlands Hervormde P.C.ivL Blom Kerk De Slag rondom Castricum 1799 R. Eykmans Stukje leer behorend bij Labelle-bajonet uit Franse tijd M. Hopman Schoolfoto Van der Kaaij 2 gebonden jaargangen Katholieke Illustratie N. Bönnekanp Kaart Prov. Landgoed Geversduin A. Schouten Gasmunt Castricum Th. Nicolaas Enkele foto's J.M. van Surksum-Jansen Diverse ansichtkaarten J. Beekman Gemeentegidsen en kaarten A.J. Willems Opbergkast voor dia's en dia's over wandelsport C. Oudendijk, Zuid-Scharwoude Uit aangespoeld wrakhout door Bakkummer vervaardigd tafeltje. 49

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 49