HF -Lfc-'i Veel toeschouwers bij de halve marathon in januari. 3. STRANDPLATEAU Stallingen en parkeerterreinen Het strandplateau heeft tot heden aanleiding gegeven tot uitvoerige discussies in de gemeentelijke en provinciale politiek. Dit verklaart het feit dat er. behoudens de parkeergelegenheid, eigenlijk niet zo heel veel is veranderd sinds de be ginperiode van het strandleven. Een van de rede nen hiervan is dat het PWN als eigenaar van de omliggende gronden de nodige bezwaren had te gen uitbreidingsplannen in verband met de aan tasting van het natuurlijke karakter en milieu van dit gebied. Toch was het al in 1933 dat Maarten Biesterbos uit Limmen de gelegenheid werd ge boden om een heuse parkeergarage bij het strand te bouwen. In dit gebouw was plaats voor een veer tigtal auto's op de begane grond en in de kelder daaronder konden circa 3.000 fietsen worden ge stald. Naast de garage was ook een parkeerplaats waar nog eens 200 automobielen konden worden geparkeerd. Een gedurfde onderneming dus, als je bedenkt dat de auto in die dagen nog lang geen algemeen ge bruikt vervoermiddel was. De fietsenstalling en de parkeergarage werden, evenals het badho tel. in de oorlogsjaren gesloopt. Omstreeks 1950 werden de eerstge noemde gebouwen op de fundamenten van de oude gebouwen op nieuw opgericht, met dit verschil dat de indertijd aanwezige woning aan de noordzijde niet meer is teruggekomen. Het strandplateau in 1927 met op de achtergrond 'Armeria'. Nadat er een nieuwe parkeerplaats bij de politie post aan de noordkant van het eind van de Zeeweg was aangelegd, deed de parkeergarage nog slechts dienst als fietsen- en later ook brommerstalling. De exploitatie van alle stallingen bleef in handen van de firma Biesterbos onder leiding van zoon Jan. die als aannemer in de jaren '50 en '60 een groot deel van de woningen in de Castricumse nieuwbouwwijken voor zijn rekening nam. Op 15-jarige leeftijd begon ik in de zomer van 1964 als vakantiebaantje aan het strand met de kaart verkoop bij de fietsen, brommers en later auto's. Het stallen van een fiets kostte toen een dubbeltje, een brommer een kwartje en voor een auto moest De parkeergarage van Maarten Biesterbos in 1933. 26

Jaarboek Oud Castricum | 2001 | | pagina 26