November 1 Het kinderdagverblijf 't Drempeltje is met twee groepen voor kinderen van 0 - 4 jaar uitgebreid, hetgeen een toe name betekent van 43 tot 67 kindplaatsen. 5 Music Train, voortkomende uit de dans- en showgroep We Independent, brengt in de Clinghe een avondvullende show. 8 De heer Gerardus van Weel, die actief was in het plaatse lijk verzet tijdens de 2e wereldoorlog en de werkgroep Oud- Castricum van veel documentatie heeft voorzien, is op 81- jarige leeftijd overleden. 13 Toneelvereniging Pancratius bestaat 60 jaar; 'Sil de Strandjutter' wordt in een speciale uitvoering opgevoerd. 19 De Castricumse Oratoriumvereniging voert het werk 'Szenen Aus Goethes Faust' op, waarin 19 solistenrollen voorkomen. December 2 Door een grote uitslaande brand wordt Johanna's Hof ge deeltelijk in de as gelegd; het restaurantgedeelte weet de brandweer te behouden. 6 Mevrouw Ploegmaker, 'Vrijwilliger van het jaar', ontvangt een reischeque van de Rabobank. 11 De familie De Graaf ontvangt een onderscheiding van de Rundveevereniging Delta, omdat koe Gerrie 6 de magi sche grens van 100.000 liter melk gehaald heeft. 29 Dokter K. Dekker beëindigt na 32 jaar zijn werk als huis arts. 31 Nederland houdt de adem in voor computerstoringen tij dens de overgang naar een nieuw millennium. Gigantische hoeveelheid vuurwerk verkocht. Niek Kaan Anneke van der Kamp Het monument ter herdenking van de 'Slag bij Castricum '.Op de sokkel van het monument staat een tekst van schout Joachim Nuhout van der Veen: "Ziet daar dan eindelijk de zon der vrijheid met eenen schitterende glans doorgebroken en het Neerlands volk uyt den afgrond gered". 67

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 67