Juni 1 Opening van een expositie in het ziekenhuis Duin en Bosch van historisch materiaal over de psychiatrie en presentatie van een fotoboek. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het ziekenhuis gaat een uitgebreid jubileumprogram ma van start. 2 Plaatsgenoot Marcel Duijn winnaar van Olympia's Tour door Nederland. 3 Officiële opening van twee nieuwe klaslokalen en een com puterruimte van de Augustinus basisschool. 4 Feestelijke ingebruikneming van een nieuwe rotonde op de Beverwijkerstraatweg. 10 Verkiezingen voor het Europees Parlement. Het opkomst percentage in Castricum is historisch laag: 36.81 13 De eeuwenoude boerderij van de familie Van der Hulst aan de Doodweg gaat in vlammen op. 18 Opbouwwerkster Lian Smaal neemt afscheid van de Castricumse Gemeenschapsraad. 19 Het fanfareorkest van de muziekvereniging Emergo is twee voudig kampioen geworden tijdens een nationaal muziek festival. Het orkest nam deel in de hoogste afdeling. 23 Bij de start van de nieuwbouw van het Bonhoeffer College kon 1.3 ton uit acties voor onderhoud en renovatie van de Los Rosales, school in Peru, aan de ambassadeur van dat land worden overhandigd. 25 Presentatie van herdenkingsmunt 'Slag bij Castricum'. 27 Wedstrijd Ringsteken in Bakkum om de Jan Groot wis selbokaal gewonnen door Linda de Ruijter uit Heemskerk. 30 Voor de vierde keer wordt Hugo van de Broek winnaar van de stratenloop van de Dubbele lus. De 2e editie van de wie lerkoers wordt gewonen door John Bruin. Juli 1 De Castricumse volleybalverenigingen Dynamo en The Smash gaan per 1 juli samen in een nieuwe club onder de naam Croonenburg. 3 Hoofdleidster Boukje Riethorst neemt na 41 jaar afscheid van de scoutinggroep Juliette Low. 3 Vanwege overlast van baldadige en dronken jeugd worden discogangers op zaterdagavond na 23.00 uur op het station Castricum niet meer in de trein toegelaten. 15 Wethouder Meijer heeft de eerste bakken zand verwijderd voor de langverwachte aanleg van een nieuwe skate- boardbaan en een jongeren ontmoetingsplaats (JOP) nabij de sporthal De Bloemen. 17 Muziekweekend en toeristenmarkt in Castricum Centrum goed bezocht. 21 Door de werkgroep Oud-Castricum is een fietsrouteboek- je uitgegeven met bijzondere aandacht voor natuur en cul tuurhistorische kenmerken van het landschap. Het is door Ernst Mooij geschreven. 21 Rotonde Kleibroek/Oranjelaan officieel in gebruik geno men. Augustus 1 In de nachtelijke uren wordt een kluis ontvreemd uit de jeugdherberg Koningsbosch. Daarin lagen ook de eigen dommen van een groep Duitse schoolkinderen. De ge meente heeft als pleister op de wonde een rondvaart door de Amsterdamse grachten aangeboden. 16 Oud-verzetsman Nicolaas Adrianus Veldt is op 75-jarige leeftijd overleden. 22 Jaarmarkt in Castricum met spectaculaire attracties trekt veel bezoekers. September 2 Zomeravondconcert in de Tuin van Rommel. 11 Aan de Open Monumentendag nemen deel het museum 'Het Oude Huys', oudheidkamer werkgroep Oud- Castricum, de Pancratiuskerk en de Ned. Hervormde kerk. In de kerken treden verschillende koren op. 12 Gerrit Ronk, oud-brandweercommandant, is op 93-jarige leeftijd overleden. 15 Eelco Willems verlaat de raad van Castricum en wordt op gevolgd door Hans Holtslag. 22 Bijzondere uitgave van het Nieuwsblad voor Castricum ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. 24 Mevr. Liesbeth Pot ontvangt een ridderorde bij haar af scheid van het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn. Zij staat bekend als voorvechtster van de kinderopvang in Nederland. 29 Symposium over burenproblematiek ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Stichting Rechtswinkel Castricum. Oktober 4 Receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van jeugd- sociëteit De Bakkerij. 6 In het kader van de herdenking van de Slag bij Castricum onthult de commissaris van de Koningin dr. J.A. van Kemenade een kunstwerk bij het gemeentehuis en opent hij een tentoonstelling van de werkgroep Oud-Castricum in de Ned. Hervormde kerk. 11 In de nacht van zondag op maandag is opnieuw een mo numentaal pand in de Oosterbuurt afgebrand. Deze keer is het een bijgebouw bij de bekende boerderij van Spaansen. 12 Staatssecretaris Adelmund opent het nieuwe studiehuis van het Jac. P. Thijsse College. 16 Grote reünie van de Cuneraschool ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. 29 De eerste paal wordt geslagen voor een woongebouw van lichamelijk gehandicapten in vlek H. 66

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 66