Kroniek 1999 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22.935 inwoners; 185 meer dan op 1 janu ari 1998. 1 Voor de 25e keer organiseert de zwemclub Aquafit een nieuwjaarsduik in de Noordzee. 9 Muzikale en informatieve nieuwjaarsbijeenkomst C'99 wordt druk bezocht. Deze keer is het thema van de mani festatie van opleiding tot werk'. 12 Voorlichtingsexpositie in het gemeentehuis over de be strijding van de grondwateroverlast. Binnen enkele weken start de aanleg van een 4 kilometer drainagebuis in de wijk Molendijk-Zuid. Na een evaluatie komen andere wijken aan de beurt. 13 Mevrouw Bakker-van der Wolff. mede samensteller van deze rubriek, op 82-jarige leeftijd overleden. Februari 8 De heer De Zeeuw treedt af als voorzitter van het Castricums Ondernemers Verbond. 12 Officiële overdracht van twee nieuwe kunstwerken: Terra Sigillata van Nicolaas Dings aan de Laan van Albertshoeve en Dozen van Pandora van Jan Jacobs Mulder in het park aan de Willem de Rijkelaan. 25 De gemeenteraad besluit bezwaar te maken tegen een proef boring naar gas voor de kust. Maart 2 De brandweer Castricum is vijf brandweerlieden rijker; drie vrouwen en twee mannen worden geïnstalleerd. 2 De gemeenteraad van Uitgeest besluit met een meerder heid van 1 stem tegen een verder onderzoek naar een sa mengaan met Castricum. Akersloot en Limmen (CAL-ge- meenten). Een definitief besluit wordt na een te houden referendum genomen. 3 Verkiezingen voor de Provinciale Staten. Het opkomst percentage bedraagt slechts 56,19 hetgeen toch nog ruim boven het landelijk gemiddelde ligt. 9 Oud-voorzitter van de werkgroep Oud-Castricum Gerrit van Geenhuizen op 70-jarige leeftijd overleden. 15 De Commissaris van de Koningin Dr. J.A. van Kemenade opent de uitbreiding van het Clusius College, bestaande uit tien theorie- en praktijklokalen, een gymnastieklokaal, een plantenkas en een dierenverblijf. 16 De afzwaaiende brandweerlieden Frits Wark en Piet Zomerdijk ontvangen een koninklijke onderscheiding. 18 Aan de gevel van dancing Millennium onthult burgemeester Waal een antiracisme-plaquette. 23 In Bakkum-Noord wordt een kleine 30 ha nieuwe natuur gecreëerd op land dat is onttrokken aan agrarisch gebruik. Beoogd wordt een geleidelijke overgang van de duinen naar het agrarische land te verwezenlijken. 24 Een overgrote meerderheid van de inwoners van Uitgeest spreekt zich in een referendum uit tegen fusie met de CAL- gemeenten. 25 Wethouder Lamme legt de eerste steen van een nieuw on derkomen van de plantsoenendienst aan de Meester Gilles van den Bempdenstraat. April 14 De gemeenteraad van Uitgeest kiest definitief voor zelf standigheid van die gemeente. 18 In het kader van de stedenband met Balatonfüred arriveert een groep Hongaarse gasten in Castricum. 23 De bouw van 22 zorgwoningen bij De Santmark gaat van start. De eerste paal wordt geslagen door de voorzitter van de stichting Zorgcentrum Castricum, mevr. Postelmans- Blankemeijer. 26 Open huis van de basisschool Toermalijn, waarmee de re alisering van de uitbreiding met 8 lokalen en het eerste lus trum wordt gevierd. 29 De heren Dick Baltus en Hans Meppelink worden koninklijk onderscheiden wegens hun verdiensten voor de gemeen schap. Mei 11 Het 25-jarig bestaan van de Rotaryclub Castricum-Limmen- Akersloot wordt herdacht. 12 Open dag in het Corso-theater in verband met de realise ring van een tweede filmzaal. 17 Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Stichting Kinderopvang 't Drempeltje opent wethouder Meijer een tentoonstelling van kinderkunst in het gemeentehuis. 21 Sponsorloop van scholieren in het kader van een actie voor Kosovo. 22 Presentatie door de Stichting Herdenking 1799 van een boekje met fietsroutes in het kader van de herdenking van de Slag bij Castricum. 25 Thomas Broek voor de derde keer kampioen van de schaak club Castricum. 65

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 65