telling, aanwezig is. De boorresultaten geven hetzelfde beeld als de boringen die leidden tot de zo succesvolle opgraving van de Rijksdienst van voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek van 1995/96 in de Oosterbuurt. In 1999 is er voortgang gemaakt met het verzendklaar maken en over brengen van de archeologische collectie naar het Provinciaal Archeologisch Depot te Wormerveer. Werkgroep inventarisaties: De werkgroep heeft dit jaar gewerkt aan het invoeren van allerlei ge gevens in de computer. Wim Hespe heeft een uitgebreid overzicht gemaakt van de beschikbare bestanden. Ook is dit jaar computerap paratuur met toebehoren aangeschaft. Werkgroep jaarboekje en archiefonderzoek: Er is wekelijks op dinsdagavond veel onderzoek verricht op het ar chief in Alkmaar door een vaste kern van de Werkgroep bestaande uit de dames Glorie. De Rooij en Sminia en de heren Hespe. Naber en Zuurbier. Het werk voor het nieuwe jaarboekje is alweer in volle gang. Werkgroep financiën: Financieel blijkt 1999 een goed jaar geweest te zijn. Dit komt voor al door de extra verkoop van vele jaarboekjes en door de losse ver koop van kaarten, munten en andere boekwerkjes. Ook was er veel vraag naar oudere jaarboekjes of kopieën daarvan. Fotowerkgroep Het fotoarchief breidt zich jaarlijks uit. deels door de nieuwe foto's die Loek Zonneveld neemt van verdwijnende panden en straatbeel den, maar ook door schenkingen en aanvullingen. De fotowerkgroep maakt of kopieert ook vele foto's voor het jaarboekje of voor opna me in het fotoarchief. Public Relations: Het afgelopen jaar is de werkgroep diverse malen in de publiciteit geweest en wel met de uitgifte van de herdenkingsmunt van de Slag bij Castricum. met de uitgifte van een foto van ca. 90 cm lengte, voor stellende een panorama van Castricum uit de zestiger jaren, geno men vanaf de Papenberg. Ook werd een boekwerkje 'Een Rondje Rondom Castricum' uitgegeven met daarin een beschrijving door Ernst Mooij van een fietstocht langs natuur- en cultuurhistorische landschapskenmerken rond Castricum en werd door Wil Steeman in de rubriek 'Oud en Nieuw' in het Nieuwsblad van Castricum aan dacht geschonken aan de historie van Castricum. Dan waren er ook radio-uitzendingen, waarin Loek Zonneveld de luisteraar meenam naar het Castricum uit zijn jeugd. Werkgroep tentoonstelling Slag bij Castricum Deze speciaal voor de tentoonstelling ingestelde werkgroep met ook een vertegenwoordiger van de Stichting Herdenking 1799 en van de Stichting Historische Verzameling Vesting Holland, kwam in 1999 vele malen bijeen en heeft veel materiaal voor de tentoonstelling van organisaties en particulieren verworven en uit eigen bezit ingebracht. Uitbreiding collectie De collectie van de Werkgroep is met een buitengewoon belangrij ke schenking uitgebreid. Het betreft de schenking van de heer Pennekamp van zijn indrukwekkende collectie bestaande uit meer dan 2600 ansichtkaarten en foto's. Samenwerkingsverbanden Door de werkgroep is gedurende het jaar 1999 in verschillende plaat- selijke en regionale verbanden samengewerkt of is er in bepaalde ge vallen door de werkgroep hulp verleend. Het betreft de volgende sa menwerkingen: Deelname in de werkgroep 'Herdenking 1799' Deelname in de monumentencommissie 'Standbeeld Slag bij Castricum' Deelname Open Monumentendag Deelname in de straatnamencommissie van de gemeente Castricum Deelname en voorzitterschap van het 'Regionaal overleg histo rische verenigingen Midden en Noord-Kennemerland'. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 1999 was het bestuur als volgt samengesteld: S.P.A. Zuurbier, voorzitter W.A.M. Steeman, secretaris M.G.J. Schiermann. penningmeester P.A. Levi, lid mevr. T. Sminia, lid H.M. Vermanen, lid L. Zonneveld, lid Aan de werkavonden in de werkruimte 'De Duijnkant' en andere ac tiviteiten van de werkgroep werd door een twintigtal werkende le den deelgenomen. Op 31 december 1999 bedroeg het aantal dona teurs 1285. Aan alle werkende leden komt veel dank en eer toe voor de enorme inzet en de vele bijdragen aan het werk van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum in het afgelopen jaar. Simon Zuurbier De openingshandeling van de tentoonstelling in de Nederlands Hervormde Kerk over de Slag bij Castricum wordt verricht door de Commissaris van de Koningin Dr. J.A. van Kemenade. 64

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 64