11 oktober 1899 In de raadsvergadering wordt het overlijdensbericht voorgelezen van Adrianus Dekker, die op 83-jarige leeftijd op 10 oktober is overle den. Hij was o.a. makelaar, gemeente-ontvanger en tevens beambte ter gemeentesecretarie. Talloze keren was hij getuige bij aangiften van geboorte, huwelijk en overlijden bij de burgerlijke stand. Tot zijn overlijden was hij hierin actief; nog op 2 oktober was hij getuige bij de aangifte van het overlijden van Job de Zeeuw, schelpenvisser. De burgemeester acht een hulpsecretaris nu wenselijk, omdat hij an ders alleen op de secretarie is. Adrianus Dekker, ge meente-secreta ris Een week later op 17 oktober overlijdt op 45-jarige leeftijd een an dere bekende dorpsgenoot: Jan Koopman, eigenaar van De Rustende Jager; zijn echtgenote Helena Mak zal het bedrijf voortzetten. 8 november 1899 Er wordt een nieuwe verordening voor de heffing van leges betreffende de afgifte van geschriften, afdrukken of uittreksels van stukken op de gemeentesecretarie vastgesteld. Het gaat vooral om de kosten van schrijfloon en benodigd papier; de tarieven zijn daarom afhankelijk van het aantal (schrijf) regels). De kosten van een uittreksel met min der dan 27 regels bedragen 15 cent. Gedrukte stukken kunnen voor 20 cent per vel worden verkregen. Ook is er een nieuwe verordening op de heffing van schutgelden aan genomen. De kosten per dag van voeding en onderhoud voor de ei genaar van loslopend vee dat is ondergebracht in het schuthok aan de Kramersweg, zijn per diersoort verschillend: voor een stier/71.-voor een paard fl 0.60, voor een rund, varken, bok of geit fl 0,30, voor een schaap of lam/70,15. Voor jonge stieren, paarden of runderen onder de resp. 13 of 2 jaar hoeft 50, 20 en 10 cent minder te worden be taald. 31 december 1899 De gemeenterekening over het jaar 1899 telt aan ontvangsten fl 10.026,-; de uitgaven bedragen fl 9.937,-, zodat een batig saldo overblijft van 89 gulden. Simon Zuurbier Schenkingen aan de werkgroep 1999 - 2000 De oproep van de Werkgroep om voorwerpen, documenten en foto's met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen en instanties in Castrieum een goed gehoor gevonden. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij tentoonstellingen en voor educatieve doeleinden. Iedere schenker heeft een officiële schenkingsacte gekregen en alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 1999 tot en met juni 2000 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castrieum, tenzij anders vermeld): P. de Graaf C. Moll, Brielle W. Hespe S. Koper L. Zonneveld Mevr. J. de Rooij C.J.J. Kramer J. de Winter P. Termes B. Godijn te Alkmaar W.P. Pennekamp Foto Loek Anderson Mevr. M. Veldt-De Boer Mevr. M. Bison te Beverwijk Stamboom Van Rietschoten Pokkenvaccinatie-bewijs van dokter Leenaers Boeken: De lage landen bij de zee, Het verraad loert, De verdwenen grenadier Dia-apparaat met toebehoren 'Groote Platen Atlas', Vaderlandsche geschiedenis Fotoserie tentoonstelling Slag bij Castrieum Reclamebord VVV bureau Castrieum: Drogisterij de Vijzel 15e en 17e jaarboekje Album krantenknipsels Diaserie van de Wan Chun, een gestrand vrachtschip verzameling suikerzakjes en sigarenbandjes Negatieven van winkelpanden in de Burg. Mooijstraat Uitgave 'West-Friesland in de jaren 40/45', verslag: 'Het drama van Rustenburg en Houtlust', aantekeningen uit de 2e wereldoorlog van mevr. A.C. van Nievelt 30 Exemplaren van het boek 'Het kluisje van Betje Wolff en Aagje Deken te Beverwijk. 62

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 62