Klaas Veldt met zijn zoons Herman en Piet in de zomer van 1954. Wethouder en loco-burgemeester Veldt overhandigt op 16 mei 1958 een nieuwe ambtsketen aan burgemeester Smeets ter gelegen heid van diens 12'A-jarig ambtsjubileum. De leden van de gemeenteraad in 1963. V.l.n.r. zittend: wethouder G. Meijer, wethouder N. Veldt, burgemeester C.F. Smeets, gemeentese cretaris G. Louter; staand: de raadsleden W. Klinkenbijl, C.J. Baltus, J.W. Zandbergen, P.F. Janzen, J. Kraakman, Mevr. J.C. Verhoef- Defourny, de heer W.M. Hendrikse, mevr. M. Wentink-Beusman mr. J. Verkerk, J. de Vries, A. Kooiman, D. Kaper en de notulist van de raad de heer H. Koelman. hij met de opbouw van zijn eigen bedrijf. Hij teelde wat bollen, aard appelen en aardbeien en in de winter had hij een stuk vijf koeien op stal. De koeien werden in de wintermaanden verzorgd en in het voor jaar weer verkocht. In 1938 slaagde hij erin zelf wat land te kopen en vanaf dat jaar kon hij het hele jaar door vee houden. Veldt krijgt vier kinderen Piet, Martha. Herman en Dora. In 1929 werd Klaas Veldt lid van de KVP. Men vroeg hem voor de oorlog al zich verkiesbaar te stellen als raadslid, maar daar voelde hij niet zoveel voor. De opbouw van zijn bedrijf nam hem helemaal in beslag. Het viel niet mee in de crisisjaren een boerenbedrijf in stand te houden. Een voorname factor was ook dat de Castricumse raad be kend stond als een raad waar veel ruzie gemaakt werd. Veldt: 'In de katholieke fractie waren twee stromingen: de ene volgde het college meestal en de andere heeft nooit anders gedaan als te proberen de gasfabriek weg te werken. In de oorlogsjaren kreeg Veldt een nieuwe aanval van reuma te ver duren en moest tijdelijk een vervanger zoeken. Die vervanger werd Klaas Zonneveld, keeper van Vitesse en later melkslijter. Diens vader was een broer van de grootmoeder van Klaas Veldt. Over de inzet van Klaas Zonneveld wordt bij de familie Veldt altijd nog met waardering gesproken. Met goudinjecties heeft dokter Leenaers Veldt weer op de been gekregen en heeft hij de leiding van het bedrijf weer over kun nen nemen. Daarna heeft hij nooit meereen reuma-aanval gehad. Na de oorlog werd Veldt opnieuw gevraagd deel te nemen aan de plaatselijke politiek, ook al vanwege zijn opstelling in de oorlogsja ren. Velen hebben toen niet tevergeefs een beroep op hem gedaan. Nu stelde hij zich wel beschikbaar en werd in 1946 als aanvoerder van de KVP-lijst in de gemeenteraad gekozen. Dit herhaalde zich nog vier keer. zodat Veldt twintig jaar deel heeft uitgemaakt van de gemeenteraad; daarvan was hij 13 jaar wethouder. Toen hij voor de eerste keer in de raad kwam. wilde hij nog geen wethouder worden 35

Jaarboek Oud Castricum | 2000 | | pagina 35