9 De reconstructie van de bocht Stationsweg/Beverwijker straatweg en proeven met eenrichtingsverkeer in de Dorpsstraat worden uitgesteld. De bestuursrechter heeft de Vereniging Castricum Veilig gelijk gegeven in een proce dure tegen de gemeente. De gemeente gaat in beroep. Juni 4 Officieel afscheid van de oud-wethouders Jan Postma (PvdA) en Jan van Hemert (Castricum Aktief). 5 Opening van het uitgebreide bedrijfspand van kaasgroot handel Uniekaas van de firma Dijkman aan de Kramersweg. 11 De gemeente wordt veroordeeld tot betaling van schade vergoeding aan het Family-concern, omdat ten onrechte toestemming was verleend een cafetaria te vestigen in een pand dat geen horeca-bestemming heeft. Juli 1 Ringsteek-wedstrijd in Bakkum weer een groot succes. 12 Grote drukte op de toeristenmarkt in het dorpscentrum. 15 Een groot deel van het Bonhoeffer College wordt door brand verwoest. In alle vroegte branden zestien lokalen, vier kantoorruimten en de schoolbibliotheek geheel uit. Augustus 26 Met hutten bouwen en weer slopen, met voetballen en spelletjes vermaken 246 kinderen zich tijdens het 26e tim- merdorp - festijn. 29 De Nuhout van der Veenstraat herdenkt het 60-jarig bestaan met een groots straatfeest. September 18 Van de twintig ontsnapte damherten uit het hertenkamp van Duin en Bosch zijn er nog zes zoek. 19 Een nieuwe speeltuin op het terrein van Vitesse '22 wordt geopend door televisiepresentator Henny Huisman. 24 De gemeenteraad besluit een verkennend onderzoek te laten uitvoeren naar mogelijkheden voor de realisering van een multifunctioneel centrum. 26 Viering 50-jarig jubileum van de vereniging vrijwillige brandweer. Oktober 22 Wethouder Lamme krijgt de sleutels overhandigd van een nieuwe containervrachtwagen. 28 De Castricumse Rugbyclub maakt zijn reputatie als cup- fighter waar en wint in de bekerfinale van de Haagse Rugbyclub. 29 Presentatie van het 21e jaarboekje van de Werkgroep Oud-Castricum. November 2 De gemeenteraad stelt 1,1 miljoen gulden beschikbaar voor de eerste fase van een plan dat een einde moet maken aan de wateroverlast in Castricum. 5 Wethouder A. Lamme slaat de eerste paal voor de bouw van 183 woningen in het noordelijk deel van de wijk Albertshoeve in opdracjit van de woningbouwvereniging Castricum. 10 De atletiekvereniging Castricum biedt de wethouder voor sportzaken, de heer Bert Meijer, een nota aan waarin wordt gepleit voor de aanleg van een kunststofbaan. 18 In Breda overlijdt de voormalige burgemeester van Castricum, W.C.A.M. van Boxtel, op 79-jarige leeftijd. Hij vervulde deze functie van 1 januari 1969 tot 1 novem ber 1977. 19 In het bezoekerscentrum De Hoep wordt een boek gepre senteerd over de invasie van de Engelsen en Russen in 1799. Gedeputeerde J. Verburg en PWN-directeur E. Vreedenburgh krijgen de eerste exemplaren uitgereikt. 22 Multiculturele manifestatie van Micas, een Castricumse organisatie van migranten. Er is dans, muziek en zang en er kan authentiek voedsel uit vele landen worden geproefd. 29 Het raadslid Volkert Keijsper overleden. December 10 Op initiatief van de plaatselijke afdeling van Amnesty International wordt het pad langs het oorlogsmonument Mensenrechtenpad genoemd, ter herdenking van de onder tekening van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens in 1948. 16 De heer J. Bijlenga wordt benoemd tot lid van de raad. 19 Met een bijzondere uitvoering van het stuk "Ebenezer Scrooge" zet de toneelvereniging Forento het 35-jarig jubileum luister bij. Niek Kaan 72

Jaarboek Oud Castricum | 1999 | | pagina 72